Звіт керівника ШДС Пролісок перед громадскістю за 2017-2018 н.р.

Звіт керівника
школи – дитячого садка 1 ступеня «Пролісок»
Даніш О.Ю.. перед педагогічним колективом та громадськістю
за 2017-2018 н.р.
Персональний внесок директора у підвищення рівня
організації навчально-виховного процесу в школі – дитячому садку 1 ступеня «Пролісок»
Керуючи школою – дитячим садком 1 ступеня «Пролісок» третій рік, постійно проводжу масштабну роботу з питань підвищення іміджу закладу.
Протягом цього навчального року в ШДС «Пролісок» функціонувало 11 дошкільних груп: 9 груп повного дня і 2 групи короткотривалого перебування та 4 класи початкової школи. Цього року було відкрито у вивільненому приміщенні групу повного дня різновікову, цим даючи можливість отримувати дошкільну освіту 15м вихованцям віком від 4 до 6 років
Тісно співпрацюючи з вчителем початкової школи, яка в 2017-2018 н.р. набирає 1 клас, вихователі на високому рівні заклали фундамент якісної підготовки майбутніх першокласників до школи.

Педагоги друкуються у фахових періодичних виданнях:
Нові статті… ” Мовний літній табір у школі: що потрібно знати”, “Секрети успіху мовного табору, або Як ми прокачуємо англійську влітку”

Практика управління закладом освіти “Встигнути все. Секрети плануванння робочого дня” та Заступник директора школи “Йога в початковій школі”.
В ШДС «Пролісок» здійснюється на належному рівні і позаурочна навчально – виховна робота. В цьому році розпочав свою роботу гурток Флай йоги для учнів початкової школи. Керівник гуртка активно працювала з дітьми і є результати роботи наприкінці року.

Так, протягом року сплановано та проведено масу заходів з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку, учні та вихованці старших дошкільних груп систематично відвідують екскурсії, поїздки за межі закладу. Масу фестивалів дитячої творчості сплановано та проведено педагогами протягом року в закладі.
Святковий концерт, присвячений початку нового 2017 – 2018 навчального року .

Спортивні змагання до Дня Дошкілля в ШДС Пролісок.

Посвята в першокласники.
Козацькі розваги до Дня Захисника України в рамках співпраці з Дарницьким військовим комісаріатом
Свята Осені Золотої
Наступність дошкільної та початкової освіти… Учні 4 класу систематично готують гарні повчальні казки для вихованців дошкільних груп.

День Української мови
День свободи і гідності
День па́м’яті жертв голодоморів

Протягом всього року в закладі проходили Тижні Безпеки

Театралізована вистава в ШДС «Пролісок» в рамках проведення заходів тижня безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!». На дорогах не пустуй!

В ШДС “Пролісок” День Цивільної оборони та начання з евакуації

Новий рік в ШДС ПРОЛІСОК

Веселі щедрівники-школярі у вихованців ШДС «Пролісок»
Традиційні «Спортивні п’ятниці»
Тиждень педагогічної майстерності

Виставка дидактичних ігор
День закоханих

Свято весни, краси і ніжності

Одне із найбільших християнських свят, Стрітення Господнє

Пам’ятаємо. Перемагаємо.
Ніколи знову!
Вишиванка-вишиваночка… Парад вишиванки в закладі
Експериментальна робота в садку.
Фінальний квест знавців англійської мови в ШДС ПРОЛІСОК
Всі учасники навчально-виховного процесу ШДС «Пролісок», протягом всього року брали активну участь у допомозі військовим в зоні АТО

В ШДС «Пролісок» ретельно готуватися до Великодня

Випускні вечори в старших групах

Останній дзвоник для учнів початкових класів ШДС «Пролісок» святковий концерт за участі вихованців дошкільних груп та учнів початкової школи.
Проект «Разом до спільної мети», призвів до покращення території закладу: пофарбовано тини, місточки, хатки, гойдалки. Оновлено старі майданчики, висаджено нові клумби, висаджено нові дерева та квіти.

Найстарші учні ШДС «Пролісок» висадили з батьками кущі хризантем

Татусі в садочку…. зробили власноруч!!! та влаштували на території ШДС «Пролісок» світлофори!
Батьківські збори в початковій школі «Пролісок»

Збори голів батьківського комітету. Планування. Аналіз. Стратегії. Мрії.
День матері в ШДС «Пролісок» традиційно проходить з активними талановитими матусями
Вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації
матеріально-технічної бази закладу
З метою покращення матеріально – технічної бази закладу було протягом року проведено масу заходів для залучення представників громадськості: Дні відкритих дверей, відкриті заходи. Протягом року тісно здійснювалась співпраця з телеканалом Марс – ТВ.
Восени 2017 року для покращення умов проведення занять та уроків фізкультури було в капітально відремонтовану спортивну залу закладу придбано новий інвентар за бюджетні кошти : м’ячі, дави, мати. Капітальний ремонт санвузлів було зроблено за бюджетні кошти, та оновлення сантехніки. Виконано часткову заміну лінолеуму, заміну батарей,

а восени 2017 року повністю закрите питання щодо заміни вхідних дверей 8 під’їздів та вікон.

Для здійснення театралізованої діяльності в приміщення музичної зали в грудні 2017року придбали нові штучні ялинки та декорації до оформлення зали. Також продовжуємо декорувати заклад декоративними штучними деревами, придбано фотоштори- декторації.

Для поповнення музичної зали оновили музичні інструменти: брязкальця, дзвіночки, трикутники, металофон, маракаси.
Протягом 2017-2018 року надходили періодичні видання МЦФЕР: «Медична сестра дошкільного закладу», «Вихователь- методист дошкільного закладу», «Практика управління закладом освіти»; «Дошкільне виховання», «Початкова школа».
В 2017-2018 навчальному році в школі – дитячому садку 1 ступеня «Пролісок» значна увага приділялась благоустрою території, приміщень закладу.
Презентовано представниками Корпорації «Укрбуд»- шефами закладу нові бетонні клумби (в кількості 8). Частково замінено підлогу, пофарбовано під’їзди.

Протягом року активно допомагав і місцевий депутат Паладій С.В. Завдяки тісній співпраці придбано полички, ігрові куточки. Також продовжували облаштовувати кабінет живопису новими мольбертами та стільчиками.

Весь інвентар поставлено на баланс.
Придбано:
за бюджетні кошти:
– електрокип’ятильник;
– комплекс водопідготовки (фільтр для води);
– система знезаражування;
– машина протирочно-різальна;
– м’ясорубка;
– плита електрична;
– холодильник;
– ліжка дитячі;
– спортивний комплект;
– столи дитячі;
– вогнегасники;
– кухонний інвентар;
– дошки прасувальні;
– контейнер для сміття;
– лави для роздягання;
– оверлок;
– рукава пожежні;
– стільці напівм’які та дитячі;
– столи шестикутні;
– шафа для роздягання (доросла);
– шафа книжкова;
– машина швейна;
– спортивний інвентар.

Позабюджетні:
– ширма декоративна;
– фотоштора – декорація на пори року;
– підсилювач-колонка «Соні»;
– дивани «Класік» 12 шт;
– диванчик кутовий;
– жалюзі вертикальні;
– кнопка виклику системи;
– лави для роздягання;
– парасоля сонцезахисна (велика);
– багатофункціональний пристрій «Кенон»;
– стелажі;
– столи дитячі;
– столи шестигранні;
– телевізор;
– шафи дитячі 5 місцеві;
– шафи для книжок.
Відремонтовано за бюджетні кошти:
– зроблено капітальний ремонт туалетів загального користування;
– замінено частково унітази, раковини і змішувачі;
– виконано ремонті роботи системи опалення з заміною опалювальних приладів;
– часткова заміна лінолеуму;
– установка фільтруючої системи води на харчоблоці;
– заміна фільтру на питному фонтанчику.

Повністю забезпечено ШДС вогнегасниками. В закладі повністю закрите питання заміни старих вікон на пластикові та всіх вхідних дверей до закладу.

Завдяки допомозі батьків були виконані часткові поточні ремонтні роботи у всіх групах та класах, в приміщенні 1 класу зроблено капітальний ремонт, поміняно світо.
В коридорах замінено штори, пошито власноруч нові сучасні тюлі. Для оздоблення території придбано нові садові фігури, декоративні фонарі. Придбано фігури- «ферму» свіх свійських тварин та птахів.
Нові садові фігури манять малечу своїм натуральним виглядом. Нові підходи до вивчення свійських тварин, проведення занять на повітрі…
Звертаючись за адресною допомогою до сусідніх підприємств, потрапили на будівельний склад-магазин, керівник якого допоміг з придбанням нових люків каналізаційних.
Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання

Як відомо всі ці питання на сьогоднішній день досить важко вирішити без додаткового джерела фінансування. Долучаючи до цього питання засоби масової інформації, під час проведення днів відкритих дверей, входячи з офіційним листом- проханням про адресну допомогу, завдяки підтримки батьківської громади, було вирішено багато нагальних питань, які потребували фінансування. Під час двомісячника по благоустрою території закладу було висажено 11 дерев та 28 кущів.

Були оновлені клумби кожної групи, алеї першокласників, алеї випускників зазеленіли в цьому році новими кущами маків, лілій, троянд. Тісна співпраця з Корпорацією Укрбуд розпочалась восени 2015 року. Завдяки чому, щороку надається посильна допомога навчальному закладу.
Завдяки депутатам було оновлено бібліотеку початкової школи новою літературою (словниками, художньою літературою, для школярів).
Вжиті заходи щодо забезпечення ШДС кваліфікованими
педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки
У 2017/2018 н.р. ШДС «Пролісок» був забезпечений штатними працівниками на 100%. Розстановка педагогів здійснювалася відповідно до фахової підготовки працівників. Всі педагогічні працівники оволоділи на 100% ІКТ, адже на сьогодні висувається вимога вміння працювати з комп’ютером, оргтехнікою, проектором та ін.

«Учитель живе до тих пір, поки він вчиться, коли він перестає вчитися, у ньому вмирає вчитель…» К. Ушинський
В школі-дитячому садку І ступеня “Пролісок” відбувся тренінг “Я крокую до майстерності” для вчителів початкових класів Дарницького району.. Основне його призначення – мотивація педагогів до особистісного та професійного розвитку, самовдосконалення, що є обов’язковою умовою реалізації компетентнісного підходу в сучасній освіті.

Педагоги постійно вдосконалюють свій рівень підготовки, приймають участь в багатьох заходах, виставках, конкурсах. «Сучасні заклади освіти-2018». Участь вчителів та вихователів ШДС «Пролісок» в заході—виставці. Саморозвиток педагога-запорука якісної освіти.

НАПНУ презентація програми Н. Гавриш “Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку”

КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ БОРИСА ГРІНЧЕНКА
ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ
КИЇВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФОРУМ «РОЗУМІННЯ, РОЗВИТОК, ТВОРЧІСТЬ»
Київські Студії гуманної педагогіки відвідують педагоги школи-дитячого садка 1 ступеня «Пролісок» систематично.

Тому в канікулярний період на базі кабінету інформатики організовувалися навчання для педагогів. Творча група Пазл. За результатами, переможець регіонального обласного рівня- 1 місце серед знавців англійської мови – Євгенія Шамшинова. 2 місце- Олександр Чепіков!
Основна мета – ефективно та якісно забезпечувати навчально-виховний процес. У 2017/2018 н.р. педагоги проходили чергову атестацію. Станом на 1 червня 2018 року в закладі працює 69% педагогів з вищою педагогічною освітою. Серед яких 39% з вищою кваліфікаційною категорією. Мають звання «Старший вчитель»-1, та/або «Вчитель – методист»-1, «Вихователь- методист»-1.
На базі ШДС продовжує діяти школа молодого педагога «Діалог», де досвідчені вчителі та вихователі проводять заняття та лекції для педагогів – початківців. За кожним молодим педагогом закріплено наставника.
Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я учнів і
педагогічних працівників

З питань соціального захисту , збереження та зміцнення здоров’я учнів, вихованців та педагогічних працівників, здійснюється турбота постійно. Так, протягом літа 2017 року, завдяки профспілковій організації здійснювалось оздоровлення дітей бажаючих працівників закладу. Це дало змогу морально та матеріально стимулювати працівників закладу, організувати їх відпочинок та оздоровлення. Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного забезпечення учнів та вчителів – у школі – садку працює висококваліфікована старша медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань.
Постійно здійснюється медичний огляд працівників. Протягом весняно- літнього періоду в закладі працює стоматологічний кабінет, де всі бажаючі вихованці та учні мають змогу полікувати зуби та здійснити профілактичні заходи. Відповідно до результатів медичного огляду учнів (на підставі довідок лікувальних установ) дітей розподіляли на початку навчального року за групами для занять фізичною культурою. Належним чином ведуться листки здоров’я (на кожен клас).
Працівники щорічно проходять плановий медичний огляд (двічі на рік) за графіком. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду працівників фіксується в санітарних книжках особливого зразка, які реєструються і зберігаються у директора школи.
На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів, проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу.
Регулярно відбуваються інструктажі перед походами, екскурсіями,змаганнями.
Питання охорони праці та попередження травматизму (в тому числі й побутового) неодноразово обговорювалось на нарадах при директорові.
Вивчаючи стан травматизму серед учнів, вихованців та працівників, можна відмітити, що в закладі здійснюється належна робота в даному напрямку. В «Проліску» розроблено низку заходів щодо попередження травматизму.

Виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього, комісією складаються ати та проводяться профілактичні заходи. Школа-садок «Пролісок» посів 1 місце в районному громадському конкурсі-огляді стану умов і охорони праці серед навчальних закладів району.
Важливим аспектом збереження здоров’я учнів,дошкільнят і працівників є створення належних умов для раціонального харчування протягом перебування у закладі.Всі продукти харчування доставляли якісні. Неодноразово здійснювалась перевірка представниками РВО на наявність супровідної документації, дотримання термінів реалізації продуктів харчування.

З питань охорони дитинства, техніки безпеки санітарно- гігієнічних, протипожежних норм здійснювалась робота протягом року постійно. Медичне обслуговування учнів, дошкільнят та працівників закладу організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного забезпечення учнів, дітей дошкільного віку та вчителів – у закладі працює старша медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування, забезпечує профілактику дитячих захворювань.
Роботу з аварійними деревами проводять систематично: підготовлені до зими сосни та листяні дерева з великими кронами та шапками…

Проводились тижні безпеки життєдіяльності. Створювались плани заходів з даних питань та ретельно виконувались. З питань безпеки життєдіяльності та охорони праці проводились інструктажі, які фіксувались протягом року в книзі реєстрації інструктажів під підпис.
Залучення педагогічної та батьківської громадськості школи – дитячого садка «Пролісок» до управління його діяльністю, співпраця з громадськими організаціями

У ШДС плідно працює батьківська рада, яка допомагає вирішувати організаційні, фінансові, управлінські питання.
Члени батьківського комітету залучаються до реалізації виховних заходів в закладі. З батьками проводяться виставки, концерти, фестивалі творчості, спільні спортивні змагання.

Організовано перегляд безкоштовно мультфільму в ТРЦ «Проспект» для батьків- учасників АТО, малозабезпечених, багатодітних сімей в рамках святкування дня народження ШДС «Пролісок». Даний захід проведен ща підтримки ГО «РОДОЛАД».
Черговий день народження! 27 років!!!
Святкуємо разом з дітками, учнями, батьками, співробітниками, друзями, партнерами! Святковий настрій, прсмішки дітей та дорослих. Дитячі святкування в закладі, а сьогодні, в неділю, перегляд мультфільму “Руслан і Людмила викрадена принцеса…
Організація екскурсій на підприємства до батьків.
Спортивні змагання до Дня Захисника України пройшли за участі вихованців, їх батьків учасників АТО

Ретельно готувалися до Щедрого вечора вихованці ШДС “Пролісок”. Діти разом з мамами та вихователем готували до вечері… вареники!!! Самі! Власноруч!
Спільно з батьками готувались до Великоднього свята і учні та вихованці школи-дитячого садка «Пролісок».
Різьблені свічки виготовляли традиційно учні та вихованці старших груп ШДС ПРОЛІСОК. Творчі. Креативні. Розумні та вправні наші діти. Паски та свічки виготовалялись спільно з батьками. Майстер-класи готували батьки!
Про діяльність ШДС постійно оновлюється інформація на сайті «Пролісок».

Батьки, громадські організації слідкують за подіями, що відбуваються в закладі. Залюбки приймають участь у днях відкрити дверей, урочистих лінійках. Це призводить до плідної співпраці з громадськими організаціями, депутатами, батьківською громадою.

Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань
діяльності ШДС «Пролісок». Реагування директора на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою та піклувальною радою, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування

Щотижня проводиться прийом громадян з особистих питань та з питань діяльності навчального закладу, розглядаються пропозиції, зауваження, прохання викладені батьками, радою, батьківським комітетом тощо. Чітко ведеться книга прийому громадян. Прийом громадян здійснюється чітко дотримуючись графіку. На зауваження та пропозиції реагую вчасно та приймаю відповідні рішення, про які інформую управління освіти Дарницької районної державної адміністрації.

А також дивіться:

image