Звіт керівника перед колективом та громадськістю

Звіт керівника

школи – дитячого садка 1 ступеня «Пролісок»

Даніш О.Ю..

перед педагогічним колективом та громадськістю

за 2014-2015 н.р.

Персональний внесок директора у підвищення рівня

організації навчально-виховного процесу

в школі – дитячому садку 1 ступеня «Пролісок»

Керуючи  школою – дитячим садком 1 ступеня «Пролісок» з серпня 2014 року, попередньо працюючи в закладі заступником директора з навчально – виховної роботи, постійно проводжу  масштабну роботу з питань підвищення іміджу закладу.

Місія ШДС «Пролісок»: Формування творчої особистості вихованців та учнів шляхом впровадження в школі – садку інноваційних підходів, форм , методів і засобів навчання в освітній процес    за допомогою новітніх інформаційних технологій .

Протягом 2014-2015н.р. в ШДС «Пролісок» функціонувало 2 старших групи, загальною кількістю 67 дітей 5(6) річного віку.

Станом на травень 2015 року в мікрорайоні є велика кількість дітей 5 річного віку, які не охоплені дошкільною освітою. Намагаючись охопити навчанням дітей 5-річного віку, у вересні 2015-2016 року планується створення та відкриття  додаткової старшої підготовчої до школи короткотривалої  групи, паралельно працюючи за програмою виховання і навчання дітей «Дитина», здійснювати додаткову освітню роботу з старшими вихованцями по підготовці до школи.

Таким чином проводитиметься паралельно і робота з питань наступності та послідовності дошкільної та початкової освіти.

Тісно співпрацюючи з вчителем початкової школи, яка в 2015-2016 н.р. набирає 1 клас, вихователі на високому рівні заклали фундамент якісної підготовки майбутніх першокласників до школи.

В  лютому 2015 року було проведено районний семінар-нарада «Безперервність дошкільної та початкової освіти» для заступників директорів початкової школи Дарниці.

Для 54-х  учасників семінару було проведено захід в актовій залі закладу. За участі методистів району Касьяненко Т.І., Сухаревської О.О., Мєлєхової М.К. було розкрито питання психологічного аспекту наступності та безперервності дошкільної та початкової освіти, презентовано роботу закладу з питань наступності двох підсистем.

В рамках розкриття питання щодо створення умов для творчого розвитку дитини в рамках наступності дошкільної та початкової освіти в ШДС «Пролісок» було продемонстровано виховний захід «Стрітення», підготовлений педагогами дошкільних груп , вчителями початкової школи та муз керівником.

На даному заході були присутні представники з телеканалу «Марс ТВ», які продемонстрували даний захід в новинах каналу.

Протягом 2014-2015 навчального року створювались умови для впровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес. Використовувались педагогами наступні педагогічні інновації:

використання навчально- розвивальної методики читання у дошкільних групах ШДС «Пролісок» за методикою  Л.Шелестової. Науковий керівник: Шелестова Л.В., кандидат педагогічних наук. В молодшій групі «Метелик», середній групі «Намистинки» та старшій групі «Бджілка» проводились заняття з використання даної методики. Вихователі використовують частини №1,2 посібника. Інформаційно – комунікаційні технології в ШДС. Систематично проводяться тижні  професійної майстерності , низка майстер- класів та методичний фестиваль з питань впровадження ІКТ в освітньому просторі.  В травні 2015 року  директор та заступник з НВР, Самсоненко Н.А. прийняли активну участь у міському фестивалі педагогічної майстерності серед педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів «Калейдоскоп педагогічних ідей». В Київському міському будинку вчителя було представлено досвід роботи закладу з питання «Управління інноваційною діяльністю в ДНЗ засобами ІКТ». Досвід було оприлюднено в студії «Методисту на замітку».

Учасники фестивалю ознайомились з кращими зразками педагогічного досвіду, нестандартними заняттями та іншими формами навчально-виховної роботи, які виходять за межі стереотипів. Було представлено власний канал на Ю-туб «Столична освіта». Новини столичної освіти систематично оновлюються в межах сайту ШДС.

В ШДС «Пролісок» здійснюється на належному рівні і позаурочна навчально – виховна робота. Так, протягом року сплановано та проведено масу заходів з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку, учні та вихованці старших дошкільних груп систематично відвідують екскурсії, поїздки за межі закладу. Масу фестивалів дитячої творчості сплановано та проведено педагогами протягом року  в закладі.  У вересні 2014 року відвідали учні та вихованці закладу Дарницький військкомат. Мали змогу спілкуватися з військовими, що повернулись із зони АТО. Діти виготовили бутоньєрки, написали листи, звернення до солдат. У вересні 2014 року було організовано виставку малюнків, вишивок, творчих робіт «В творчості до миру», де кожен вихователь та вчитель, вихованець та учень, кожна родина прийнявши участь, мали змогу запропонувати та презентувати свої роботи, зроблені власними руками, які символізують мир, злагоду та добробут в державі. Всі дитячі роботи були відправлені в підтримку збройним силам України.

В листопаді 2014 року залюбки прийняли участь учні та вихованці ШДС «Пролісок» в заході: Дні пам’яті жертв голодомору. За допомогою SMART-дошки доступній формі було висвітлено події тих часів. Діти запалювали свічки пам’яті.

В грудні  2014 року було організовано урочисте відкриття актової зали після ремонту.

На заході, присвяченому Дню св..Миколая були присутні почесні гості депутат Верховної ради Супруненко О. та кандидат в депутати Сулига Ю., які допомогли у придбанні нового освітлення для зали. Діти підготували святковий концерт.

В квітні 2015 року у школі – дитячому садку І ступеня “Пролісок” гостинно зустріли демобілізованих бійців із зони АТО, представників ГО «Київська спілка ветеранів АТО».

Вихованці дошкільних груп та учні початкової школи приємно вразили своїм виступом мужніх українських бійців. Український прапор з дитячими долоньками, душевне піднесення, більше сотні браслетів, сплетені власноруч учнями закладу, листи та малюнки були передані бійцям АТО.

Концертна програма від учнів та вихованців, допомога батьківської громади закладу, щиросердне вітання вразило військових. Небайдужі дарничани -батьки оперативно відреагували на даний захід. Зі сльозами на очах мужні, великі, сильні бійці слухали пісні учнів закладу. Зі сміхом і посмішками милувались виступом малечі садочка і з допомогою від батьківської громади та подарунками від дітей повернулись на передову захищати простори країни.

В рамках прийняття участі в міському  конкурсі дитячого малюнка на тему: «Охорона праці очима дітей» під девізом: «Безпечна праця батьків – моє щасливе майбутнє!» у номінації «діти від 6 до 10 років» ІІІ місце посів  учень 1 класу  школи-дитячого садка «Пролісок»  Чепіков Олександр.  28 квітня 2015 року, у Всесвітній день охорони праці, у приміщенні Центру дитячої творчості Солом’янського району відбулась  церемонія нагородження переможців конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».5 травня в рамках проведення заходів з відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі у ШДС «Пролісок» відбулася зустріч з 94 – річним ветераном Другої світової війни – Олександром Олександровичем Драпеєм. Олександр Олександрович розповів дітям багато цікавих історій з життя воєнних років. Вихованці та учні закладу підготували святкову концертну програму для ветерана, присвячену Дню пам’яті та примирення.  На згадку про зустріч учні подарували гостеві вітальні листівки та дякували за Перемогу!

Учні закладу з вчителями та батьками виготовили більше сотні вітальних листівок до Дня перемоги та прикріпили їх на дошках об’яв біля будинків мікрорайону.

Проект «Разом до спільної мети», призвів до покращення території закладу: влаштовано тини, які обрамляють городи дошкільників, місточки, хатки, гойдалки. Оновлнено старі майданчики, висаджено нові клумби.

За участю батьків було неодноразово проведено конкурси – виставки газет, фото-звітів, малюнків, поробок, тощо.

Вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації

матеріально-технічної бази закладу

З метою покращення матеріально – технічної бази закладу було протягом року проведено масу заходів для залучення представників громадськості: Дні відкритих дверей, відкриті заходи. Протягом року тісно здійснювалась співпраця з телеканалом Марс  – ТВ.

Восени 2014 року для покращення умов проведення занять та уроків фізкультури було придбано 15 м’ячів гумових діаметром 30 см, 5 м’ячів 25см, 3 м’ячі футбольні, 1 волейбольний, 1 баскетбольний.

Для здійснення театралізованої діяльності в приміщення музичної зали в грудні 2014 року придбали декорацію - будинок двосторонній (на дві пори  року) із МДФ з віконцями та шторами із тканини.

Також оснащено зал декоративними штучними деревами: осінній клен, весняна квітуча сакура, літня яблуня, зимове дерево. Для поповнення музичної зали в січні 2014 року придбали музичні інструменти: брязкальця, дзвіночки, трикутники, металофон, маракаси.

Протягом 2014 року надходили періодичні видання МЦФЕР: «Медична сестра дошкільного закладу», «Вихователь- методист дошкільного закладу», «Практика управління закладом освіти»; «Дошкільне виховання», «Початкова школа».

В 2014-2015 навчальному році в школі – дитячому садку 1 ступеня «Пролісок» значна увага приділялась благоустрою території, приміщень закладу.

В грудні 2014 року відбулось урочисте відкриття оновленої актової зали в рамках проведення Дня святого Миколая. Зала після ремонту, повністю відремонтована та оснащена новими декораціями.

Завдяки допомозі батьків були виконані часткові поточні ремонтні роботи у всіх групах ДНЗ та класах, в приміщенні 1 класу зроблено капітальний ремонт, поміняно світо. Напередодні свят було придбано ілюмінації, новорічні  освітлення та  ялинкові прикраси до Новорічного свята.

В жовтні 2014 року було створено у вільному приміщенні «Світлицю». В листопаді 2014 року в рамках проведених свят Осені було проведено урочисте відкриття «Світлиці», в якій представлено предмети вжитку всіх регіонів України, одяг та посуд українців.

На вході до «Світлиці» в приміщенні коридору було зроблено куточок Тараса Шевченка,

в якому проводяться виставки дитячих робіт до Дня народження великого Кобзаря.

В коридорах замінено штори, пошито власноруч нові сучасні тюлі.

Зроблено ремонт на 1, 2 поверсі

В коридорах на сходах оновлено екібани сучасними квітами та влаштовано картинну галерею.

Оновлено, пофарбовано територію центрального входу в заклад,

пофарбовано входи, висаджені клумби.

Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання

Як відомо всі ці питання на сьогоднішній день досить важко вирішити без додаткового джерела фінансування. Так, навесні 2015 року ми почали тісно співпрацювати з редакцією газети «Ми Кияни». 17 квітня  в нашому закладі розпочалася Декада екологічних знань. В рамках цього заходу  22.04.2015р.,до нас завітали гості з столичної  газети “МИ КИЯНИ” та разом з дітьми провели акцію “Посади квіточку”.

Під час двомісячника по благоустрою території закладу було висажено  38 дерев та 12 кущів. Були оновлені клумби кожної групи.

«Ми кияни!» залюбки допомогли нам облаштувати центральні клумби закладу. Було висаджено петунії, самшити.

ПАТ «Дарницький завод ЗБК» надав закладу безкоштовно 13 тон щебеню та керамзиту для облаштування старих непрацюючих плескальних басейна та зробити з них чудові клумби.

Також за допомоги ПАТ «Дарницький завод ЗБК»  розпочато роботу з оновлення пошкодженого майданчика.  Завершення ремонту якого планується влітку 2015 року.

Голова піклувальної ради, Овчаренко Р.С. допоміг у вирішенні питання повного оновлення електрики в актовій залі, заміні ламп в коридорах закладу.

Завдяки депутатам Супруненку О. та Сулизі Ю. було виконано заміну освітлення в актовій залі,

циклювання та покриття лаком підлоги та придбання 30 комплектів постільної білизни. Дітей депутати вітали солодкими пряниками до Дня св..Миколая. Центр всебічного розвитку «Перлинка» допомогла у вирішенні питання у закупівлі шпалер для ремонтних робіт. Батьки залюбки приймають участь в оснащенні та покращенні території та споруди закладу. Батьківський комітет на чолі з Головою Повар А.В. постійно контролюють процес надходження та витрат батьківських коштів.

Протягом року було замінено пошкоджені вхідні двері в медичний блок, двері до актової зали, двері до галереї.

В квітні 2015 року було розпочато ремонт вхідних під’їздів до груп:

В квітні – травні, в рамках двомісячника благоустрою території за допомогою батьків, вжито заходів щодо облаштування та оновлення дитячих майданчиків.

Вжиті заходи щодо забезпечення ШДС кваліфікованими

педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки

У 2014/2015 н.р. ШДС «Пролісок» був забезпечений штатними працівниками на 100%. Розстановка педагогів здійснювалася відповідно до фахової підготовки працівників. Всі педагогічні працівники оволоділи на 100% ІКТ, адже на сьогодні висувається вимога вміння працювати з комп’ютером, оргтехнікою, проектором та ін.

Тому в канікулярний період на базі кабінету інформатики організовувалися навчання для педагогів.

Основна мета – ефективно та якісно забезпечувати навчально-виховний процес. У 2014/2015 н.р. педагоги проходили чергову атестацію. Станом на 1 червня 2015 року в закладі працює 56% педагогів з вищою педагогічною освітою. Серед яких 31% з вищою кваліфікаційною категорією. Мають звання «Старший вчитель»-1, та/або «Вчитель – методист»-1, «Вихователь- методист»-1.

На базі ШДС діє школа молодого педагога «Діалог», де досвідчені вчителі та вихователі проводять заняття та лекції для педагогів – початківців. За кожним молодим педагогом закріплено наставника.

Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я учнів і

педагогічних працівників

З питань соціального захисту , збереження та зміцнення здоров’я учнів, вихованців та педагогічних працівників, здійснюється турбота постійно. Так, протягом літа 2014 року, завдяки профспілковій організації здійснювалось оздоровлення дітей та бажаючих працівників закладу. Це дало змогу морально та матеріально стимулювати учнів та працівників закладу, організувати їх відпочинок та оздоровлення.  Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного забезпечення учнів та вчителів – у школі – садку працює висококваліфікована старша медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань.

Постійно здійснюється медичний огляд працівників. Протягом весняно- літнього періоду в закладі працює стоматологічний кабінет, де всі бажаючі вихованці та учні мають змогу полікувати зуби та здійснити профілактичні заходи. Відповідно до результатів медичного огляду учнів (на підставі довідок лікувальних установ) дітей розподіляли на початку навчального року за групами для занять фізичною культурою. Належним чином ведуться листки здоров’я (на кожен клас).
Працівники щорічно проходять плановий медичний огляд (двічі на рік) за графіком. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду працівників фіксується в санітарних книжках особливого зразка, які реєструються і зберігаються у директора школи.
На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів, проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу.

Регулярно відбуваються інструктажі перед походами, екскурсіями,змаганнями.
Питання охорони праці та попередження травматизму (в тому числі й побутового) неодноразово обговорювалось на нарадах при директорові.
Вивчаючи стан травматизму серед учнів, вихованців та працівників, можна відмітити, що в закладі здійснюється належна робота в даному напрямку. В «Проліску» розроблено низку заходів щодо попередження травматизму. Виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього, комісією складаються ати та проводяться профілактичні заходи.
Важливим аспектом збереження здоров’я учнів,ошкільнят і працівників є створення належних умов для раціонального харчування протягом перебування у закладі.Всі продукти харчування доставляли якісні. Неодноразово здійснювалась перевірка представниками РВО та СЕС на наявність супровідної документації, дотримання термінів реалізації продуктів харчування.

З питань охорони дитинства, техніки безпеки санітарно- гігієнічних, протипожежних норм здійснювалась робота протягом року постійно. Медичне обслуговування учнів, дошкільнят та працівників закладу організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного забезпечення учнів, дітей дошкільного віку та вчителів – у закладі працює старша медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування, забезпечує профілактику дитячих захворювань.

В 2015 році з метою покращення імунної системи, профілактики захворювань органів дихання, організовано вживання дітьми та працівниками закладу кисневі коктейлі.

Проводились тижні безпеки життєдіяльності, в 2014 році випущено працівникам оновлені посадові інструкції. Створювались плани заходів з даних питань та ретельно виконувались. З питань безпеки життєдіяльності та охорони праці проводились інструктажі, які фіксувались протягом року в книзі реєстрації інструктажів під підпис.

В червні розпочинає свою роботу пришкільний літній оздоровчий табір відпочинку «Лісова казка».

Залучення педагогічної та батьківської громадськості школи – дитячого садка «Пролісок»  до управління його діяльністю, співпраця з громадськими організаціями

У ШДС плідно працює батьківська рада, яка допомагає вирішувати організаційні, фінансові, управлінські питання.

Члени батьківського комітету  залучаються до реалізації виховних заходів в закладі. З батьками проводяться виставки, концерти, фестивалі творчості, спільні спортивні змагання.

Про діяльність ШДС постійно оновлюється інформація на сайті «Пролісок». Батьки, громадські організації слідкують за подіями, що відбуваються в закладі. Залюбки приймають участь у днях відкрити дверей, урочистих лінійках. Це призводить до плідної співпраці з громадськими організаціями, депутатами, батьківською громадою.

Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань

діяльності ШДС «Пролісок». Реагування директора на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою та піклувальною радою, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування

Щотижня проводиться  прийом громадян з особистих питань та з питань діяльності навчального закладу, розглядаються пропозиції, зауваження, прохання викладені батьками, радою, батьківським комітетом тощо. Прийом громадян здійснюється чітко дотримуючись графіку. На зауваження та пропозиції реагую вчасно та приймаю відповідні рішення, про які інформую управління освіти Дарницької районної державної адміністрації.


А також дивіться:

schedule2