Захистіть дітей від холоду

У зв’язку з різким похолоданням та прогнозами синоптиків щодо складних погодних умов в Україні на найближчий тиждень, звертаємось до батьків з проханням прислухатись до порад медиків, щоб вберегти своїх дітей від переохолодження та обмороження.

Для того, щоб захистити дитину від холоду:

— не виводьте на вулицю дітей до 3 років, якщо температура повітря понад 12⁰С морозу;
— варто запобігти виходу на вулицю дітей дошкільного та шкільного віку, якщо температура повітря нижча – 18; для школярів старших класів – нижча -25 С);
— перед виходом на морозне повітря не давайте дитині гарячих страв та напоїв (зокрема, чаю);
— у зимовий період подбайте про калорійне харчування дітей зі збільшенням споживання вітамінів А та Д;
— підготуйте адекватний одяг за віком (багатошаровий, з натуральних тканин) з обов’язковим використанням зимової білизни, шарфа, шапки та теплих рукавичок;
— підберіть відповідне за віком та розміром взуття (ні у якому разі не тісне) з обов’язковим використанням теплих шкарпеток та устілок;
— особливу увагу приділіть захисту носа, вух та щік дитини.

У випадку ознак обмороження відразу відведіть дитину в тепле приміщення і розмасажуйте обморожені частини тіла теплою рукою (але не снігом і не рукавичкою — сніг може пошкодити шкіру, а рукавичка – занести інфекцію). Обморожені пальці рук і ніг розтирають у напрямку до тулуба, потім занурюють їх у ледь теплу воду. Поступово доливайте теплішу воду і доведіть її температуру до 37 – 38С. Після цієї ванночки зробіть знову масаж обморожених місць м’яким рушником чи рукою, але тепер змастіть їх якимось жиром чи кремом від опіків, а зверху накладіть пов’язку. Дитину слід укутати теплою ковдрою, напоїти гарячим чаєм. Однак, якщо час після обмороження прогаяно, робити масаж і теплу ванночку не можна – треба обов’язково звернутися до лікаря за кваліфікованою медичною допомогою.

При обмороженні ІІІ ступеню дитина повинна бути госпіталізована до хірургічного відділення або відділення реанімації та інтенсивної терапії дитячого стаціонару.

УВАГА!

– Симптоми обмороження: оніміння обмороженої частини тіла, біль, пекучість, жорстка блідо-жовта або блідо-синя шкіра, пухирі.
– Найчастіше дитина відморожує відкриті частини тіла: пальці, вуха, ніс та щоки.
– Разом з обмороженням у дитини може бути загальне переохолодження.
– Якщо дитина піддалась тривалому впливові холоду, зверніться до лікаря або викличте невідкладну допомогу.
– Не можна відігрівати пошкодженні частини тіла на вулиці.
– Якщо чутливість і колір шкіри відновились, то в подальшому лікуванні немає потреби, в іншому випадку – негайно зверніться до лікаря.
– Якщо у дитини сильне тремтіння, слабість, сонливість, нечітка свідомість, порушення дихання, інколи шок, дуже низька температура тіла – нижче 35°С — викликайте невідкладну допомогу.

А також дивіться:

images грипп medsestra images