ЯК ЗАЛУЧИТИДИТИНУ ДО МАЛЮВАННЯ

Ознайомлення дітей з малюванням складається з певних етапів.
Від самого початку діти ознайомлюються з аркушем паперу, бризкають на нього водою, дізнаються про «таємниці» (властивості) олівців, акварелі, гуаші.
1 етап
Ознайомлення
Воно має значне інформаційне й емоційне навантаження. Відбувається перше ознайомлення з темою, що повинна зацікавити дитину. Навіть у добре знайомій, буденній речі можна знайти таємницю.
2 ЕТАП
Основний
Діти опановують технічні навички , тренуються, відпрацьовуючи набуті вміння. Навчання має бути неспішним і мати м’який та ненав’язливий характер.
3ЕТАП
Творчий
Цей етап дає дітям найбільшу насолоду, адже малюки малюють за задумом у межах визначеної теми.
Якщо перша зустріч справляє на них враження, зацікавлює, то дві наступні дають можливість збагнути «таємниці», відтворити їх на аркуші паперу. Третя зустріч дає змогу повною мірою усвідомити всю тему ( пропустити її крізь себе), виявити свої ставлення та почуття у малюнку.
Кожний етап розміщений у системі занять у певній послідовності для того, щоб чергувалися різні види робіт.
Необхідною умовою є створення відповідної атмосфери на заняттях із малювання. Академічний стиль має поступатися місцем цій системі занять, адже тільки розкута дитина може глибоко відчути і передати свої почуття.
Від того, чи завершить маленький художник свій витвір, залежатиме його ставлення до роботи. Незавершений малюнок, перерваний процес можуть спричинити байдуже ставлення до малювання у майбутньому.
Бажання творити може зникнути.
Це наслідок неправильного ставлення дорослих до зображувальної діяльності та до вихованця як до індивідуума.

Причини байдужого ставлення до малювання
Перша причина:
• Малюкові нав’язують конкретні штампи і стереотипи (трава зелена, небо синє)
• Виробляють алгоритми зображувальної діяльності (наприклад: для того, щоб правильно намалювати, необхідно повторити зразок дорослого).
• Виключається можливість самовираження малюка за допомогою кольору, лінії (використання чистих кольорів без змішування фарб чітке обведення контуру, як у мультиплікації).
Друга причина
Невміння розвивати естетичне сприймання у дітей (тут важливий зв’язок батьків і педагогів)

Для розвитку творчості дітей слід застосовувати різні форми роботи з використанням різноманітних дидактичних матеріалів.
Залучаючи дітей до творчої діяльності (малювання) дорослий має застосовувати різноманітні методи і форми роботи. При цьому враховується сезонність, приділяється значна увага практичній діяльності дітей із метою виявлення і розвитку здібностей, нахилів. Обов’язковою вимогою є схвалювання дітей.
Усі побажання та критичні зауваження слід подавати в делікатній , м’якій формі, не переходячи на особистість дитини.

А також дивіться:

thumb-odevaets