Як вибирати розвиваючі іграшки для дітей

У вихованні дітей існує одна з найбільш радісних серцю нагород – це бачити, як дитина росте і розвивається, й іграшки можуть стати захоплюючою частиною цієї подорожі. При цьому кращими будуть ті іграшки, які були обрані обдумано і ретельно, адже вони дійсно здатні сприяти життєво важливим навичкам розвитку вашого малюка в таких областях, як творче мислення, мова і грамотність, математика, вирішення завдань і соціально-емоційний розвиток. До того ж, дослідження показали, що прикладні, інтерактивні іграшки можуть підвищити когнітивні навички дитини, які сприяють подальшому успіху в школі.

Але з такою кількістю всіляких варіантів ви можете запитати себе: «Які ж іграшки будуть кращими для розвитку саме моєї дитини… і при цьому досить цікавими, щоб вона по-справжньому полюбила їх?». Хороша новина полягає в тому, що вам зовсім не потрібно бути експертом, щоб знайти відповідь на це питання. Ось декілька простих порад, які допоможуть вам у виборі іграшок для вашої дитини:

Вибирайте іграшки, які відповідають інтересам вашої дитини та її здібностям. Перш ніж іграшка зможе зробити свій внесок у розвиток вашої дитини, вона повинна її зацікавити, викликати жваве бажання погратися нею. Якщо ваш малюк захоплений динозаврами, шукайте ігри та іграшки, які орієнтовані на доісторичний період. А якщо вашому дошкільнику подобається будувати, подумайте про ігри з різними наборами кубиків, наприклад, кубиків з алфавітом, і при цьому хваліть його за правильне написання і вимову кожної з літер. Крім того, при виборі доцільної іграшки враховуйте її відповідність віку вашого малюка. Іграшка повинна бути досить складною, щоб бути привабливою, захоплюючою і потішною, але при цьому не настільки складною, щоб засмутити або роздратувати вашу дитину, адже вона просто не захоче з нею більше грати.

Шукайте іграшки з відкритою комплектацією, якими можна грати у різний спосіб. Іграшки з відкритою комплектацією, наприклад, такі, як кубики, іграшки будівельної та архітектурної серії, матеріали декоративно-прикладного мистецтва – це відмінне і довгострокове придбання, тому що в грі вони можуть використовуватися знову і знову і при цьому кожен раз по-різному. Ці іграшки буквально можуть рости разом з вашою дитиною. Ще однією великою користю подібних іграшок є те, що багато з них підтримують STEM – інноваційний підхід до навчання дітей природничим наукам, технологіям, інженерної справи та математики (Science, Technology, Engineering, Mathematics), причому веселим і не лякаючим наукоподібністю шляхом. Діти можуть використовувати їх, щоб винаходити і будувати свої власні архітектурні творіння, безпосередньо вивчаючи процес проектування.

Вибирайте іграшки, які розвивають уяву і забезпечують можливість інсценувати гру.Інсценована гра – це відмінний спосіб розвинути креативність і в той же час поліпшити мовні навички та грамотність. Коли діти беруть участь у грі «буцімто», вони вимовляють нові слова, приймають на себе різні образи і діють у нових для себе ситуаціях. Наприклад, грати дитячим кухонним начинням, уявляючи, ніби ви в гостях або в ресторані. До того ж, використовуючи іграшкову касу та іграшкові гроші, ніби ви знаходитесь у магазині, можна забезпечити собі кілька годин веселощів. Дитячі будівельні блоки та іграшкові тваринки, автомобілі або інші подібні іграшки здатні надихнути вашу дитину до побудови мініатюрного зоопарку або цілого міста.

Вибирайте іграшки, які сприяють розвитку навичок спілкування та командної гри.Іграшки, які спонукають до співпраці, життєво необхідні для розвитку соціальних навичок у дитини в ранньому віці. Настільні ігри в такому випадку є очевидним вибором, але набори юного дослідника, пазли та іграшки з будівельної серії теж відмінно підійдуть. Всі вони навчають дітей, як грати по черзі, як ділитися і як піти на компроміс. Для дітей старшого віку такі іграшки дають можливість навчитися працювати спільно і вирішувати проблеми у команді.

Шукайте іграшки, які спонукають до вивчення реального світу. Іграшки, які запрошують дітей досліджувати світ навколо них, можуть розпалити природну цікавість і допитливість, а також стимулювати бажання вчитися. Набір із біноклем, мікроскопом або з іншою цікавою технікою забезпечить цілі години нових відкриттів, мотивуючи дітей захоплено цікавитися різними питаннями «як?» і «чому?». Їх питання будуть дуже цінними, оскільки ви зможете разом знайти на них відповіді, читаючи книги і енциклопедії. Всіляких наборів юних дослідників та наукових іграшок існує велика різноманітність, навіть дуже. Хто знає, можливо, ви зможете в кінцевому підсумку надихнути дитину настільки, що розкриєте в ній маленького вченого.

Знайдіть відповідні віку настільні ігри, які розвивають математичні та мовні навички.Дослідження показують, що настільні ігри здатні поліпшити математичні навички. Для дітей молодшого віку така гра надає ідеальну можливість набути навичок арифметики, наприклад, у міру просування фішкою ігровим полем. Граючи, вони також дізнаються про те, як розробити стратегію, яка допоможе їм потім як у математиці, так і в набутті когнітивних навичок. Є також безліч настільних ігор, які сприяють розвитку навичок читання.

Хороші розвиваючі іграшки – це ті, які захоплюють увагу дітей та утримують її. Незалежно від того, які іграшки ви виберете, найпрекрасніше, що ви можете зробити – це отримати задоволення від участі в грі. Щодня виділіть частину часу та приєднайтеся до вашої дитини під час гри, щоб допомогти їй у навчанні та стати ближче один до одного. Нарешті, пам’ятайте, що ви знаєте свою дитину краще за всіх, і це робить вас неймовірно значущою людиною під час вибору, ви здатні краще за інших зрозуміти і відчути, які ж з іграшок забезпечать найкращий результат для росту і розвитку вашого малюка!

А також дивіться: