Як стати найкращим татом для своєї дитини

Батьки відіграють важливу роль у психологічному, поведінковому й академічному розвитку своїх дітей. Далі пропонуються десять порад, скориставшись якими, ви зможете максимально реалізувати себе в цій абсолютно особливій та безцінній ролі.

1. Поважайте матір своїх дітей: найкраще, що може зробити тато для своїх дітей, – поважати їх матір. Якщо ви перебуваєте у шлюбі, збережіть його міцним і життєво стійким. Якщо ви не одружені (або розлучені), дуже важливо, щоб ви все одно поважали та підтримували матір своїх дітей. Батько й мати, які поважають один одного, забезпечують дітям безпечні умови для розвитку та формування. Коли діти бачать, що їхні батьки поважають один одного, вони більшою мірою відчувають, що їх теж поважають і приймають такими, якими вони є.

2. Проводьте час із дітьми: те, як батько проводить свій час, розповідає дітям про те, що для нього по-справжньому важливе. Якщо для ваших дітей ви завжди зайняті, вони будуть відчувати себе забутими та кинутими, незалежно від того, що ви їм кажете та як переконуєте у зворотному. Добре ставлення до дітей часто передбачає необхідність жертвувати якимись іншими речами, і дуже важливо все-таки знаходити час і проводити його зі своїми дітьми. Діти ростуть швидко. Упущені можливості будуть втрачені назавжди.

3. Заслужіть право бути почутим: дуже часто виявляється, що єдиний час, протягом якого батько розмовляє зі своїми дітьми, це ситуації, коли вони зробили щось не так. Ось чому так багато дітей у ту ж мить лякаються, коли чують від мами: «Твій батько хоче порозмовляти з тобою». Почніть розмовляти зі своїми дітьми із самого раннього віку, і коли вони подорослішають, вам уже буде набагато легше справлятися із трудними темами. Неодмінно виділіть час і вислухайте їх ідеї та проблеми.

4. Дисциплінуйте з любов’ю: усі діти потребують управління й дисципліни, але не покарання, а встановлення розумних меж та обмежень. Нагадайте своїм дітям про наслідки їх учинків і дій, а також забезпечте їм значущу винагороду за хорошу поведінку. Батько, який дисциплінує у спокійній манері та справедливим чином, показує дітям свою любов.

5. Будьте прикладом для наслідування: батько є моделлю рольової поведінки для своїх дітей незалежно від того, розуміють вони це чи ні. Дівчинка, яка проводить час з люблячим татом, дорослішаючи, знає, що заслуговує поважного ставлення хлопчиків, і знає також, які якості необхідно шукати в майбутньому чоловікові. Батько вчить сина того, що важливо в житті, демонструючи чесніть, терплячість і відповідальність. «Весь світ театр», і тато грає одну з найголовніших ролей.

6. Будьте вчителем: дуже багато батьків уважають, що навчати – це те, що покликані робити інші. Але батько, який учить своїх дітей понять добра і зла, що правильно, а що неправильно, й закликає їх прикладати максимум зусиль для досягнення певного результату, неодмінно побачить, як його діти роблять вірний вибір. Батько, який навчає, використовує повсякденні приклади, щоб допомогти дітям засвоїти основні уроки життя.

7. Їжте разом зі всією сім’єю: спільна трапеза (сніданок, обід або вечеря) є важливою частиною здорового сімейного життя. У доповнення до певної структуризації напруженого дня вона дарує дітям можливість порозмовляти про те, що вони роблять і що ще хотіли би зробити. Це також добрий час для тат, щоб вислухати й дати цінну пораду. Найголовніше – це відмінний час, щоби побути разом всією родиною.

8. Читайте книги своїм дітям: у світі, де в житті дітей часто домінує телебачення, важливо щоб батьки приклали зусилля й почитали своїм малюкам. Діти краще за все вчаться на практиці та читанні, а також спостерігаючи та слухаючи. Почніть читати своїм дітям, коли вони ще дуже маленькі. Коли вони подорослішають, постарайтеся зацікавити їх самостійним читанням. Якщо ви прищепите дітям любов до читання, це буде найкращим гарантом того, що впродовж життя вони будуть іти шляхом особистісного й кар’єрного росту.

9. Покажіть дітям свою прив’язаність: діти потребують відчуття безпеки, яке породжується знанням про те, що вони потрібні, що їх приймає і любить їх сім’я. Батьки повинні відчувати як комфорт, так і готовність у будь-яку хвилину обійняти своїх дітей. Щоденний прояв прив’язаності – кращий спосіб показати дітям, що ви їх любите.

10. Зрозумійте, що праця тата ніколи не завершиться: навіть після того як діти подорослішають і будуть готові покинути рідну домівку, вони так само будуть прагнути до своїх тат по мудрість, бажаючи отримати безцінну пораду. Буде це продовження навчання після школи, нова праця чи майбутнє весілля, думка батька завжди буде відігравати особливу роль у житті дітей – і доки вони ростуть, і навіть тоді, коли почнуть будувати свої власні сім’ї.

А також дивіться:

hmmm images