Як провести перші тижні в дитячому саду?

Вважатимемо, що проблем з ранішнім пробудженням дитини ви благополучно уникнули, скориставшись нашими радами. Тепер давайте поетапно розберемо, що необхідно зробити в перші дні перебування дитини в дитячому саду.

У хорошому дитячому садочку, щоб допомогти дитині здолати проблему адаптації, вам дозволять бути присутнім разом з ним в групі. Пам’ятайте про те, що кількість часу, який ви з дитиною проводите в групі, може мінятися залежно від ситуації. При цьому радимо дотримуватися загальної послідовності дій :

Перший етап – погуляйте з дитиною по дворику дитячого садка разом з дітьми його групи і вихователем, проводите їх до дверей групи, “загляньте” на пару хвилин. (краще це зробити максимум за 1-2 дні до початку відвідувань (в сенсі краще раніше – за тиждень, наприклад, або, навпаки, чим ближче до постійного перебування, тим краще? У тому сенсі що гуляти краще почати біля садочка раніше, але в групи ні в одному нормальному дитячому садку вас не допустять раніше чим буде підписано угоду на вступ з такого-то числа, ось за два дні до цього числа і варто провести це )

Другий етап – приєднаєтеся до вечірньої прогулянки групи; після прогулянки зайдіть в групу, познайомтеся з приміщенням, обстановкою (краще це робити в другій половині дня, так як багатьох дітей на той час розберуть батьки, і у виховательки з’явиться час для вас і вашу дитину).

Можна об’єднати 1-ою і 2-ою етапи в один день: прийти уранці, а потім прийти увечері і вже зайти в групу

Третій етап – приведіть малюка уранці; залиштеся разом з ним в групі, допомагаючи знайомитися з дітьми, дорослими, іграшками, пограйте разом з дітьми.

Четвертий етап – знаходитеся в групі разом з дитиною, але намагайтеся не брати участь в його іграх постійно, підбадьорюйте його, заохочуйте самостійні дії; періодично покидайте групу на 5-10 хвилин.

П’ятий етап – ви можете покидати групу частіше і бути відсутнім довше, як би кажучи дитині: “Я поруч. Я пам’ятаю про тебе. Я скоро прийду”.

Шостий етап – запропонуєте малюкові залишитися на сон; посидите біля нього, поки він засинає (якщо дитина сама легко засинає, це може не знадобиться).

Сьомий етап – приведіть дитину уранці і залиште на усю першу половину дня; прийдіть за ним після обіду або після сну.

У наступні дні поступово збільшуйте час перебування дитини в дитячому саду впродовж 2-3 тижнів.

Отже, відправляючи дитину в дитячий садок, не розраховуйте на те, що у вас відразу з’явиться багато вільного часу. Малюка потрібно привчати поступово. Проте не занадто розтягуйте цей процес, інакше дитина може звикнути до того, що його забирають раніше інших дітей і що він знаходиться в якомусь привілейованому положенні. Це може негативно позначитися як на ваших з ним стосунках, так і на взаєминах з дітьми в групі.

Варто пам’ятати, що вищеописані правила не догма, а рекомендації. Одній дитині на адаптацію знадобиться всього тиждень, а іншому – цілий місяць. При цьому в сім’ї другого майже напевно буде хоч би один член сім’ї, який проти вступу в дитячий сад.

І пам’ятаєте завжди: від батьків багато в чому залежить емоційний настрій дитини. Ніколи не говорите фрази типу : “Ось поводитимешся погано в садку, тебе покарають”. Вранці, коли збираєтеся в дитячий сад, намагайтеся створювати спокійну, життєрадісну атмосферу, з позитивним настроєм обговорюйте майбутній день. Тоді він точно буде вдалим і для вас, і для дитини.

А також дивіться:

thumb-vik