Як привчити дитину до порядку і самостійності?

Процес прищеплення навичок охайності і самостійності доволі тривали і кропіткий. Проблеми на цьому шляху можуть виникати тоді, коли хтось із родичів демонструє дитині приклад зовсім іншої моделі поведінки: увесь час розкидає речі, не прибирає після себе. Для всіх діточок є дуже значущою поведінка їхніх батьків і той приклад, який вони їм подають. Скажімо, якщо мама не кладе свої речі на місце, то й дитина  навряд чи буде це робити навіть  із примусу.

Починати слід із малого: хай дитина вчиться складати свої іграшки. Причому спочатку Ви будете робити це разом з нею. Головне, щоб так відбувалося завжди. Не потрібно лінуватися: зараз ми не встигаємо, і я швиденько приберу іграшки сама, а завтра ми знову почнемо привчати малюка до порядку. Тобто  навчання повинно відбуватися щодня і щохвилини. За те, що дитина щось зробила самостійно, хай навіть і не дуже добре, її обов’язково необхідно хвалити. І тоді завтра їй знову захочется, щоб її похвалили мама чи тато, і вона щось зробить самостійно. Доручіть їй якийсь нескладний домашній обов’язок, наприклад,

розставляти тарілки на столі. Так вона зможе стати учасником спільної справи і працювати не тільки для себе, але й для оточуючих. А ці оточуючі обов’язково подякують дитині за допомогу. І не зневірюйтеся, якщо відразу щось не виходить.

berizka.vn.ua

А також дивіться:

images 8