Як правильно обмежити час перегляду телевізора дитиною?

Ви звертали увагу як з самого раннього дитинства телевізор заворожує дитину? Віртуальне зображення на якийсь час виводить її з реальності. Перед телевізором малюк стикається з потоком розрізнених зображень, залишаючись в звичній обстановці. Йому важче відсторонитися від того, що відбувається на екрані – і зачаровучий ефект посилюється.

Психолог-педагог Сергій Соловейчик пише у своїй книзі “Педагогіка для всіх”: “Приблизно в лютому кожного року я таємно щось викручував з апарату, – на жаль, зламався! І нема коли викликати майстра, і немає грошей на ремонт, і виникали всякі труднощі , поки діти не звикали жити без телевізора і не приходили до тями: вони знову починали читати книжки, гуляти у дворі, у них знову з’являлися друзі, і оцінки ставали кращими… Місяці за два-три, після глибокого відпочинку сім’ї, телевізор приводили до порядку (якщо я пам’ятав, куди сховав деталь і куди її треба поставити), і наступало щастя – телевізор працює!”.

Як домовитися з дитиною

З самого початку батькам слід вирішити з дитиною, скільки часу вона дивитиметься телевізор протягом дня, тижня. Зосередьте увагу не на часі перегляду, а на змісті передач: разом проглядайте телепрограму, вибирайте записи. Це допоможе їй відчувати себе учасником вибору, а не пасивним глядачем. Переглядайте домовленості раз на 2-3 тижні. В обговоренні програми і часу перегляду (тільки у вихідні дні, по півгодини щодня або якось інакше) вирішальним має бути слово батьків. Коли дитина підросте і буде готова сама вибирати програми, важливо, як і раніше разом обговорювати, що саме варто дивитися.

Що можна дивитися

Безсумнівно, діти повинні дивитися тільки якісні телепередачі, зроблені професійно і відповідно до їхнього віку. Але в той же час дитині набагато краще подивитися разом із батьками хороший фільм для дорослих (звичайно, якщо в ньому немає сексу і насильства), ніж один з нескінченних штампованих мультсеріалів (хоча вони і створюються спеціально для дітей).

За матеріалами: lady.tochka.net

А також дивіться:

images images знак-восклицания 1