





Зима – не привід залишатись вдома та відмовлятися від прогулянок! Як вдягати дитину і як зрозуміти, що їй комфортно? Поговорімо сьогодні саме про це, адже від нашого вміння правильно підібрати одяг малечі в прохолодну погоду залежить стан її здоров’я.
Головне правило: не перегріти!
У дітей теплообмін відбувається швидше та інтенсивніше, ніж у дорослих, тому, збираючись на прогулянку, не забувайте: спочатку одягаються батьки, щоб одягнена малеча не стояла і не пітніла, чекаючи на них. Застуда також може виникнути тоді, коли зіпрілу дитину після активної гри на майданчику не ведуть переодягнутися до дому, а ще деякий час катають у візку або повільно прогулюються з нею до магазину чи місць вирішення інших справ. Саме тому одежа малюків має не обмежувати їхні рухи та активно відводити надлишок утвореного тепла.
Правило «плюс один, мінус один»
Одежа малечі має складатися з декількох шарів. Якщо під час прогулянки дитина постійно сидітиме на санчатах або у візку, треба одягнути на неї на один шар трикотажного одягу більше, ніж на себе. Якщо малеча активно рухатиметься, варто одягнути на одну річ менше, ніж на себе.
Використання термобілизни
Малюкам до півтора року, які лежать під час прогулянки у візку, чи не надто активним краще використовувати теплозберігальну або комбіновану термобілизну (ідеальне поєднання – вовна і поліестер).
Для дуже рухливих малюків та дітей більш старшого віку підійде комбінований одяг (причому, що більша активність дитини, то більше в процентному співвідношенні виріб має містити синтетики, що активно відводить вологу).
Носити її дітям необхідно так само, як і дорослим, тобто одягати на голе тіло. Під термобілизну не варто вдягати звичайні трусики чи майку, оскільки вони залишаться вологими у тому випадку, якщо ваш малюк спітніє, і тепліше йому від цього не стане.
Пам’ятайте, що купувати термобілизну дитині на виріст немає сенсу. Такий одяг повинен щільно прилягати до тіла, адже тільки так він зможе виконувати свої безпосередні завдання.
Ротик і носик
Закривати ніс і рот шарфом не варто, бо дитина вдихатиме вологе холодне повітря через промоклу від конденсату тканину, що збільшує ризик застудитися.
Ноги в теплі
Дуже важливо, щоб ніжки дитини були завжди в теплі. На мороз одягати треба вовняні шкарпетки та черевики з натуральних матеріалів. Варто аби взуття не фіксувало нерухомо ступню, оскільки це зменшує кровоток у кінцівках та сприяє їхньому переохолодженню.
Рукавиці або рукавички
Рукавички або рукавиці в зимовий мороз також обов’язкові. Вибираючи між цими варіантами, потрібно врахувати, що в рукавицях рукам буде тепліше. Зате рукавички багатьом здаються зручнішими. Чудовий вихід – рукавиці-трансформери, які можуть перетворюватися в рукавички.
Ознаки, які допоможуть визначити: почувається дитина комфортно в тому одязі, який ви для неї вибрали, чи ні:
– Час від часу перевіряйте на дотик шийку, перенісся або шкіру трохи вище від кистей рук малюка. Якщо ці частини будуть холодні, значить дитині холодно.
– Якщо шия стає вологою, значить малюк перегрівся і спітнів. У цьому випадку потрібно терміново забирати дитину додому, щоб переодягнути.
– Рум’янець на обличчі дитини свідчить про те, що в судинах добре циркулює кров, і є ознакою здоров’я та гарного самопочуття, а не замерзання.
– Після повернення з вулиці варто пересвідчитись, що ніжки дитини сухі та не холодні на дотик – це допоможе вам зрозуміти, яке взуття краще підійде для наступних прогулянок.