Вправи на розвиток комунікативних здібностей.

Гра «Вітер дме на….»

Зі словами «Вітер дме на …» ведучий починає гру. Щоб учасники гри більше довідалися про інших, запитання можуть бути такими: «Вітер дме на того, у кого світле волосся» – усі світловолосі збираються в одну купку. «Вітер дме на того, в кого…»:

– є сестра

– хто любить тварин

– хто багато плаче

– у кого немає друзів

– хто любить гратися

– хто любить чергувати і т.д.

Ведучого необхідно змінювати, даючи можливість кожному запитувати учасників.

Гра «Знайди друга»

Вправа виконується серед дітей. Одній половині зав’язують очі, дають можливість походити по приміщенню і пропонують знайти впізнати інших. Довідатися можна за допомогою рук, обмацуючи волосся, одяг руки. Потім, коли друга знайдено, гравці міняються ролями.

Гра «Секрет»

Усім учасникам гри ведучий роздає по «секрету» із красивої скриньки (ґудзик, намистинку, брошку, старий годинник тощо…), кладе в долоньку і затискає в кулачок. Учасники ходять по приміщенню і знаходять способи умовити кожного показати йому свій секрет.

Ведучий стежить за процесом обміну секретами, допомагає боязким знайти спільну мову з кожним учасником.

Гра «Рукавички»

Для гри потрібні вирізані з паперу рукавички, кількість пар дорівнює кількості учасників гри.

Ведучий розкидає рукавички з однаковим орнаментом, (але не розфарбованим) по приміщенню. Діти ходять по залу. Відшукують свою «пару», відходять у куточок і за допомогою трьох олівців різного кольору намагаються як найшвидше однаково розфарбувати рукавички.

Ведучий спостерігає, як організовують спільну роботу пари, як ділять олівці. Як при цьому домовляються.

Психогімнастика

«Хто заховався під кущем»

Звучить музика. (Спів птахів)

Як гарно співають птахи. Уявіть собі що ви в лісі. І насолоджуєтесь цим співом і красою яка навкруги. Але ви там не один, ще хтось заховався під кущем. Хто ж це? Покажіть! Діти по черзі зображують, кого вони бачили в своїй уяві під кущиком. Передають поведінку тваринки пантомімікою, рухами. Інші відгадують. Якщо не вдається відгадати, дитина називає.

А також дивіться:

image 1