Віршики – помічники

Одним з кроків адаптації дитини до життя в дорослому середовищі тай до життя в «мініатюрі» дорослого середовища – в дитячому садочку – є привчання дитини до щоденних ритуалів: вмивання, одягання, зарядки, їжі тощо.

Зазвичай відбувається це шляхом несвідомого наслідування дитиною прикладу дорослого. Дитина побачила і повторила. Однак не все вдається дитині повторити одразу. Є дії, які не під силу малюкові. Ось, наприклад, чищення зубів. Дорослий робить це швидко, енергійно, зазвичай на ходу і, що найголовніше, автоматично. Це стало звичкою для дорослого, яка не потребує нагадування про себе. Для маленької ж дитини потрібно повільно все показати, допомогти їй це зробити і на перших порах щоразу нагадувати: «Йдемо чистити зубки!»

Для одних дітлахів такі щоденні ритуали даються легко і без проблем. Іншим, на противагу, ніяк не вдається опанувати цю «дорослу замороку». І тут вже після двадцять п’ятого нагадування дитині, яка ніби вперше про це чує, дорослий починає «закіпати». «Скільки разів тобі показувати!», «Ну, що це за дитина!», «Звідки в тебе ростуть руки!», «Скільки можна!».

«Ой, ой, ой!» – каже психолог. Стоп! А що це ми такими словами робимо? Ніби то хочемо допомогти, навчити, а на справді – ……..

Так от, для того, щоб попередити всі ці маленькі –великі негаразди щоденного життя малюка, рекомендуємо батькам спробувати привчати своїх чад до ритуалів за допомогою віршиків – помічників.

Как правильно чистить зубы

Чистим, чистим зубы,

Чистим их старательно,

Вечером и утром

Чистим обязательно.

Щеткой вверх и вниз

Водим очень тщательно,

Чистим, чистим зубы,

Чистим обязательно!

Надо, надо умываться!

Я утром не жалею

Ни мыла, ни воды,

Пусть ушки, нос и щечки

Блестят от чистоты.

О вкусной и здоровой пище

Идем обедать, братцы,

Пора обедать нам, ведь правильно питаться

Всем нужно малышам!

А мы едим морковку,

Капусту, огурцы,

И гречку, и перловку –

Мы просто молодцы!

Мы любим мандарины,

Орехи и цукат,

Бананы, апельсины,

Клубнику, виноград!

Віршики – помічники будуть значно ефективнішими, якщо на перших порах ви разом з дитиною будите виконувати певні дії в ритм з віршем. Згодом вам просто треба буде повторювати рядки вірша без дій, а потім дитина сама почне і віршик розповідати і з радістю виконувати щоденний ритуал.

А також дивіться:

images krug2 8