Ветеранам в родинах вихованців ШДС Пролісок

З кожним роком ми все далі і далі відходимо думками від воєнної пори.

Все починалося з грому небесного,
Такого жорстокого, такого нечесного.
Із ненависного, злісного грому,
Який на світанку вигнав із дому…

А небо світле закрили чорні хрести!
Господи! Боже! Якщо ти є, захисти!..

Крізь руки у двір гусенята малі…
І кров на травиці… і кров на землі…

І шипить у ставку гаряче залізо,
І полум’я дике шугає над лісом…

І мама мовчазно-бліді, мов стіна…
І тато поволеньки кажуть «Війна…»

Олекса Роздольський.

Велика Вітчизняна війна… Страшна війна минулого століття. Вже шістдесят п»ять років ця пекуча рана болить чи не кожній українській родині. У воєнні роки Україна дала армії і флоту понад 7 мільйонів воїнів. Кожен другий з них поліг у боях, кожен другий з тих, хто залишився живим, був поранений, багато хто повернувся додому інвалідом. Окупації України керівництво нацистської Німеччини надавало великої уваги. Багата природними ресурсами, продовольством, а особливо працьовитим народом, Україна була для нахабних загарбників ласим шматком.

Двічі пройшли фашистські загарбники Українською землею, не обминувши жодного населеного пункту. Більше ніж двісті п’ятдесят українських сіл були спалені окупантами дотла. Вічна слава загиблим!

Загоїлися рани, зросло вже не одне повоєнне покоління. Єднання всіх поколінь – від юні до сивочолих – у прагненні увіковічити пам’ять загиблих у Великій Вітчизняній війні, пошанувати тих небагатьох ветеранів та учасників Великої Вітчизняної, які нині серед нас. Адже учасників чи свідків тих далеких 1941-1945-х років залишається все менше й менше. Хай не згасає пам’ять про героїв!
Неоціненним є внесок українського народу у перемогу над фашизмом. З п’ятнадцяти фронтів, що діяли під час Великої Вітчизняної війни, більше половини були очолені маршалами та генералами, що були українцями за походженням. З 1961 року місто Київ носить почесне звання «Місто-герой», 8 травня 1965 року це звання було присвоєно Одесі та Севастополю.
Нащадки мають пам’ятати події, пов’язані і з Великою Перемогою, і з визволенням кожного міста, села.

Честь і шана, живим!

5 травня відбулась зустріч учнів початкової школи з ветеранами. Пропонуємо фото зустрічі.

А також дивіться:

51100673 day images