





1 . ПРИМУШУВАТИ ЇСТИ , ЯКЩО ДИТИНА ЦЬОГО НЕ ХОЧЕ
«Ще ложечку за маму і другу за тата ! ..». Забудьте цю фразу Примушувати дітей їсти не можна. Крім випадків , коли педіатри рекомендують годувати дитину певну кількість разів на день. Але навіть ці норми іноді бувають , недоречні, бо кожна дитина має індивідуальні потреби в їжі . Навчити дитину правильно розпізнавати сигнали , коли вона хоче пити або їсти - ось завдання батьків , охочого мати здорову дитину , а не впихати в неї кашу або суп будь-яку ціну .
2 . ВИБАЧАТИСЬ ЗА НЕЗРОЗУМІЛИХ ДЛЯ ДИТИНИ ПРИЧИН
Дитина може взяти іграшку не знаючи , що без дозволу цього робити не можна. А мами , побачивши цю картину , моментально втручається з криками: «Негайно вибачся ! ». Малюк, звичайно , слухняно кориться , не маючи ні найменшого уявлення , за що він вибачається і кому це потрібно. Ми дорослі іноді забуваємо , що діти , як чистий аркуш паперу , на якому саме нам потрібно написати те , як вони повинні поводитися з іншими дітьми , коли потрібно вибачитися і що робити не можна. Необхідно спочатку пояснити чому поведінка малюка вам не сподобалася , потім попросити вибачитися .
3 . БРЕХАТИ
Ніколи і не за яких обставин не змушуйте вашу дитину говорити неправду. Ви повинні розуміти , що дитина моментально переймає від вас інформацію , і незабаром буде використовувати ту ж модель поведінки , що і його батьки. Тому примушуючи дитину обманювати когось , ви рано чи пізно зіткнетеся з тим , що він збреше вам .
4 . РІЗКО МІНЯТИ СВОЇ ЗВИЧКИ
Мова йде саме про такі, як спільний з батьками сон , звичка пити з пляшечки і т.д. Відмова від кожної з них – це величезний крок у більш доросле життя , а для цього малюк повинен дозріти . Тому різко забороняти крихітці пити з пляшечки , наприклад , не можна , перехід повинен бути плавним і повільним , тільки тоді він буде природним і безболісним для малюка.
5 . ДРУЖИТИ
Малюк здається , вам зовсім маленьким і не здатним приймати самостійні рішення , але це не так. Він індивідуальність і навіть у ранньому віці здатний вибирати людей , які йому подобаються. Не змушуйте його дружити з тими , хто вам особисто подобається , навіть якщо це дитина вашої кращої подруги.
6 . ПОРІВНЮВАТИ З КИМ-НЕБУДЬ
Приймайте вашу дитину такою , яка вона є. Не кажіть: «Чому ти не такий товариський, як Вася , так у тебе ніколи не з’являться друзі? ! » , Інакше у дитини може зіпсуватися самооцінка і вона дійсно замкнеться в собі і не зможе з ким-небудь подружитися . Ваш малюк , хоч і маленька , але самостійна особистість , яка має право на свій індивідуальний характер, не важливо ,чи спокійний він , чи навпаки активний .
7 . РОБИТИ ТЕ ЩО У ДИТИНИ ВИХОДИТЬ ПОГАНО
Якщо дитина вже рік навчається грати на скрипці , а в неї виходить грати тільки вам на нервах і їй не подобаються ці заняття , то може краще спробувати записати дитину на танці або в художній клас ? В іншому випадку провали виховають у дитини комплекс невдахи . І навпаки , найменші удачі надихнуть її на подальші подвиги і наполегливу працю . А найкраще запитайте у дитини , що вона хоче , і дозвольте їй самій зробити вибір.