Танці дітям: що про це важливо знати батькам

В останні роки популярність танців виросла стрімко. І вже не важливо, що тому посприяло — численні шоу із серії «Танцюють всі» або феєричні номери, які можна побачити на конкурсах танців. Одне, безсумнівно: багато батьків з ранніх років пропагують танці дітям, прагнуть зацікавити їх цим. Але що самі батьки знають про навчання танцям?

Коли, куди і навіщо?

З якого віку краще віддавати дітлахів у школу танців? Досвідчені хореографи стверджують, що вікових обмежень в танцях майже немає. Хоча і принцип «чим раніше, тим краще» теж не зовсім підходить. Так, дворічним малятам ще рано регулярно займатися танцями. Вони тільки освоюють стать, починають координувати рухи ніг, рук, тіла. До того ж, малюкам поки важко зрозуміти педагога і правильно виконати навіть прості танцювальні рухи. Таким чином, оптимальним віком для початку навчання вважається 5 років. П’ятирічки вже легко орієнтуються, володіють тілом, розуміють пояснення.

Як підібрати школу танців? У першу чергу важливо визначитися, який танець воліє дитина: народний, спортивний, бальний. Часто танці дітям вибирають самі батьки, керуючись власними уподобаннями та мріями.Такий підхід вважається не зовсім правильним і потрібно бути готовим до того, що проходив, наприклад, рік «на бальні» дитина вирішить їх «кинути» і вивчати спортивні танці. Саме тому спочатку потрібно вибрати таку школу, де б викладалося відразу кілька різновидів танців. Ще кілька важливих критеріїв — комфортні умови для уроків, вміння хореографа захопити дітей, працювати і з дівчатками, і з хлопчиками.

З чого починаються заняття? Звичайно з хореографії! Викладаючи танці дітям, педагог вчить їх, насамперед, володіти тілом. Саме тому не дивуйтеся, якщо на перших порах дітвору будуть лише вчити піднімати і опускати плечі, руки, ноги, робити найпростіші скоординовані дії.

Чи підходять заняття танцями для повних або навпаки худосочних дітей? У цьому питанні педагоги-хореографи єдині: повнота або худоба — не привід забороняти дитині займатися танцями. Більш того, часто саме бажання танцювати призводить з часом до того, що дівчинка або хлопчик стають граціозніше, стрункішою, їх постава випрямляється, м’язи зміцнюються, а зайві кілограми зникають безслідно.

Чи варто навчати дитину модним танцям: хіп-хопу, модерну? Тут важливо стежити за дитиною, а не за модою. Якщо малюк сором’язливий, погано йде на контакт з однолітками, то йому краще спочатку зайнятися вивченням бальних танців, які більш плавні-неквапливі. Вправляючись у бальноії хореографії, дитина не тільки розвиває упевненість в собі, стає більш розкутою, але й легше контактує з іншими дівчатами та хлопцями. Якщо ж малюк рухливий, непосидючий, йому подобаються яскраві трюки, то хіп-хоп може йому підійти. Активність танцю дозволить знизити гіперактивність дитини, направить її в потрібне, правильне русло.

Як бачите, плюсів у занять танцями дуже багато, але для того, щоб дитина відчула їх повною мірою важливо продумано підійти до вибору стилю танцю і школи. Ну а далі батькам залишиться лише спостерігати, як підкорює паркет їх невгамовне чадо!

За матеріалами: tanz.kiev.ua

А також дивіться:

image