





Чим шкідливий для дитини телевізор?
Соціологи запевнюють, що дошкільнята проводять перед екраном телевізора в середньому до 50 годин на тиждень. Лікарі стверджують, що допустима тривалість перегляду телепередач для дитини старшого дошкільного віку не повинна перевищувати 30 хвилин. Більш тривалий час, проведений перед телеекраном, викликає у більшості дітей негативні зміни у стані організму: гальмується розвиток лівої півкулі головного мозку, відповідальної, зокрема, за розвиток мовлення; порушується зір; розвивається хронічна перевтома.
Телепередачам слід протиставити рухливі ігри, спортивні вправи, корисну домашню роботу тощо.
Що робити, якщо дитина крадькома бере вдома гроші?
Відразу ж необхідно з’ясувати, для чого саме гроші знадобилися вашому маляті. Один з найбільш неприємних варіантів – це вимагання старших товаришів. Це слід суворо припинити одразу ж. причому необхідно зрозуміти, що дитині в такій ситуації самотужки ніяк не впоратися. Ваша дитина не повинна відчувати страху, тиску, не повинна бути жертвою. У цьому випадку не слід засуджувати її занадто суворо. Інший варіант – якщо дитина бере гроші, щоб купити на них щось своїм друзям: жувальну гумку, дрібні іграшки та інші «безцінні» речі. Як правило, це малюк робить задля того, щоб підвищити свій статус серед приятелів, завоювати довіру. Спробуйте пояснити, що друзі, яких можна заробити подарунками, – це не надійна компанія. Намагайтеся запропонувати маляті інші способи підвищення статусу – запросіть його друзів у гості, пограйтеся усією компанією.
Якщо вам так і не вдалося розкрити таємницю, навіщо маляті гроші, не слід «витягати» з нього правду будь – якими способами. Просто на майбутнє пам’ятайте, що вам потрібно мати дуже теплі, довірливі стосунки зі своєю дитиною. Тоді для вас не будуть загадкою таємні мотиви її поведінки. Вона поділиться з вами своїми проблемами, бажаннями, і ви зможете купити дитині саме ту іграшку, про яку вона давно мріяла, разом піти до магазину і витратити якусь невелику суму грошей, допомогти їй обрати подарунок для друга тощо.
Якщо випадки, коли дитина бере гроші або чужі речі, стали досить частими, потрібно звернутися до дитячого психолога.
Що означає кривляння дитини та як усунути цю звичку?
Якщо ваша дитина почала кривлятися і ви вирішили відлучити її від цієї поганої звички, пам’ятайте: найменш ефективним засобом боротьби з кривляннями є те, що батьки сварять малюка і розповідають, як негарно він поводиться.
Причиною дитячого кривляння найчастіше є дефіцит любові та турботи про неї. Дитина міркує приблизно так: «Коли я буду кривлятися і корчити гримаси, всі одразу на мене будуть дивитися». Така поведінка ніби сигналізує вам: «Приділи мені увагу! Побудь зі мною! Підтримай мене!». Тому батькам потрібно відкласти всі свої важливі справи та проводити з дитиною більше часу.
Можна вигадати та розповісти малюкові казкову історію про хлопчика або дівчинку, які увесь час кривлялися і через це втратили друзів. Ще краще показати дитині інші способи, за допомогою яких вона зможе привернути до себе увагу інших людей, наприклад: навчитися робити щось краще за інших. Для цього потрібно допомогти малюкові знайти заняття, яке було б для нього захопливим, корисним та цікавим. Якщо дитина почувається не впевнено в собі, намагаєтеся створити такі ситуації, у яких вона відчуватиме власні переваги та успіх.