Соціальні навички

Школа — це не тільки вчителі, це ще й учні. І ваша дитина повинна навчитися знаходити з ними спільну мову — і зі старши­ми, і з однолітками. Відразу скажу, що це — дуже складно, і ми присвятимо цій темі чимало сторінок, але поки що просто пого­воримо про те, що повинне вас насторожити.

У дитини, швидше за все, виникнуть проблеми у спілкування з учителем та однокласниками, якщо вона:

♦      налаштована виключно на гру, не навчилася одержувати задо­волення від того, що дізнається щось нове;

♦      недостатньо самостійна;

♦      надмірно збудлива, імпульсна, некерована;

♦      не вміє зосередитися на завданні, зрозуміти словесну інструк­цію;

♦      мало знає про навколишній світ;

♦      має серйозні порушення мовленнєвого розвитку;

♦      не вміє спілкуватися з однолітками, розв’язує проблеми, що виникли силою або відразу визнає свою поразку, не вміє до­мовлятися, йти на компроміси;

♦      не хоче контактувати з дорослими або, навпаки, поводиться дуже розв’язно.

Що робити? Кожний із цих пунктів — привід для серйозної розмови з психологом. Можливо, не тільки дитині, але і вам дове­деться змінити свою поведінку, навчитися чогось нового. Тому шукайте хорошого психолога, який запропонує вам конкретний план роботи над вашою проблемою.

ПІДСУМКИ

На сайті ви найдете тест, що допомагає орієнтовно оці­нити шкільну зрілість дитини. Він враховує не тільки знання і вміння малюка, але також і його фізичний розвиток, соціальні навички, психологічний настрій тощо. Цей тест також допоможе вам визначити, що ви можете зробити для своєї дитини, щоб під­готувати її до школи.

А також дивіться:

images ruckzak ruki summer