Щоб ваша дитина стала лідером

Тоді вам необхідно прийняти до уваги рекомендації Джона Роузмонда — психолога з центру правильного сімейного виховання в Гастоні, штат Північна Кароліна. Виховайте у дітей три головні якості: самоповагу, спритність і відповідальність.

Лідером стає лише той, хто намагається зрозуміти і виконувати загальноприйняті правила, хто й у випадку невдачі не кидає почату справу, хто не боїться відповідальності за те, що робить.

Виховуйте в дитини впевненість у собі. Хваліть кожну маленьку її перемогу. Не пригнічуйте дослідницькі здібності в дитини. Дітей цікавлять і захоплюють ті люди, які долають перешкоди, прагнуть пізнавати нове.

Запевняйте дитину, що треба вірити в успіх, а не в провал будь-якої справи. Тільки той досягає вершини, хто пробує, зазнає невдач, виправляє свої помилки і пробує знову.

Не обмежуйте мрії дітей, вислуховуйте їх уважно, якими б нереальними вони вам не здавалися. Необхідно, щоб діти вміли фантазувати, бачили перед собою мету і прагнули її досягти. Лідер — людина, здатна бачити мету, яку вона собі уявляє, розповісти про неї іншим і повести за собою. Лідера відрізняє те, що він вишукує можливості в різних ситуаціях. Той, хто знайде розв’язання проблеми, стає на чолі підприємства. Навички лідерства треба вдосконалювати на практиці. Заохочуйте бажання дитини зайняти керівну посаду, де вона більше зможе виявити себе як лідер. Краще, якщо дитина буде захоплена справою за своїми інтересами, там вона здобуде впевненості. А головне в лідерстві — це впевненість у собі й у своїх діях і повага до думок інших.

Уміння говорити вільно, розкуто — головний атрибут лідера. Заохочуйте дитину виступати перед аудиторією. Вдома потренуйте її в ролі оратора, підкажіть, як треба говорити, з якою інтонацією.

Але головне — це той приклад, який ви подаєте своїм дітям. Якщо дитина побачить, що ви недоброзичливо ставитеся до сусідів або товаришів по службі, не чекайте від неї шанобливого ставлення до людей.

А також дивіться:

666 image