





Щасливе дитинство асоціюється в людини з незабутніми яскравими враженнями та спогадами, з люблячими батьками – сильним і добрим татусем та лагідною та ніжною мамою. Без матері дитина в перші роки свого життя не може обійтися, тому приблизно до трьох років дитячий куточок повинен знаходитися в спальні батьків.
Коли дитина вступає в середній дошкільний вік (приблизно з трьох років), для малюка настає важлива пора, і час залишити затишну батьківську спальню та перейти до власної дитячої кімнати. Батькам необхідно обов’язково подбати про це. Нехай кімната вашого сина чи доньки буде маленькою, але вона має бути окремою; а якщо такої можливості немає, то в будь – якому випадку в дитини повинен бути свій постійний куточок, який потрібно виділити для малюка.
Повноцінне дитинство – це своя територія, куди ніхто не повинен вриватися без дозволу і з вимогами «негайно прибрати весь цей мотлох». А «весь цей мотлох» виключно цінний і лежить саме в тому порядку, якій дитині подобається. Отже, дитинству необхідне місце для особистого щастя. А вам належить зайнятися облаштуванням цього місця.
Дитяча кімната має бути чистою, світлою, бажано з вікнами, які виходять на сонячний бік. Вона повинна бути обладнана спеціальним набором дитячих меблів. Один із головних предметів такого набору = ліжко з високими перилами. Краще, якщо воно буде розсувне у довжину, і його можна буде регулювати по мірі зростання дитини.
Дошкільнятам, окрім спального місця, потрібен столик зі стільчиком. Він слугує для малювання та ігор, що потребують зосередженості, наприклад, збирання дитячого конструктора. Можливий столик з ящиками для олівців, фарб. Потрібна також невисока поличка для іграшок та книг. Внизу цієї полички можна облаштувати висувний ящик для іграшок, які не ламаються (м’ячів, кубиків тощо) та для зберігання різних знахідок.
Дуже корисні набори дитячих меблів, ті, до складу яких входять різні за призначенням предмети (шафочки, ємкості для іграшок, сидіння), які можна зібрати у різноманітних сполучення. Наявність такого набору дозволяє час від часу без особливих зусиль змінювати інтер’єр дитячої залежно від зміни інтересів та захоплень дитини, а процес зборки таких меблів нагадує гру в конструктор і сам по собі носить захопливий характер.
Усе, чим користується дитина, має відповідати її зросту та віку, щоб вона без сторонньої допомоги могла сісти на стілець, дістати іграшку, зняти і повісити свій рушничок, одяг.
Дітям середнього дошкільного віку необхідний для рухливих ігор також і вільний простір на підлозі. Для цього залиште частину кімнати вільною та покладіть там килим.
Для дитячої кімнати будуть доречними диванні подушки різної геометричної форми – круглі, у вигляді кільця, квадратні з діркою, трикутні, конусоподібні тощо. Дитина зможе на них качатися, влаштовувати з їх допомогою баталії, дивитися через отвори,а ще такі подушки можуть стати чудовим дитячим конструктором. Також одразу потурбуйтеся про великі зручні короби для іграшок і фрагмент стіни для «мистецтв». Це – цілком серйозна справа. Аніж журитися при вигляді розмальованого коридору, краще добровільно надати малюкові поле для діяльності у його ж кімнаті. І дитині приємно, і вам проблем менше.
Облаштовуючи кімнату або куточок дитини, попіклуйтеся щоб усе, що оточуватиме вашого малюка, було міцним, чистим, виготовленим із натуральних матеріалів, гігієнічним та красивим. Підростаючи, дитина поступово стане дизайнером свого простору. Довірте їй самій довести інтер’єр дитячої до завершення. Будьте терплячими: те, що вам здається безладом, – нормальний стан дитячої кімнати.
Пам’ятайте, що дитяча кімната – це рівнозначна частина вашої квартири чи будинку, яка надає малюкові право бути, коли він захоче, на своїй території. І дорослі, і сама дитина мають постійно відчувати це. Власна територія допомагає дитині зростати самостійною та відповідальною. Це потрібно кожному для психологічного комфорту та формування особистості. але так само для дошкільника важливо зрозуміти, що він – повноцінний член родини, такий же господар сімейної оселі.