Роль сім’ї у вихованні здоров’я молодшого школяра

Основою життєвого успіху для кожної людини є її здоров’я, яке закладається і формується батьками з моменту планування народження дитини, з раннього її дитинства й до старості. Усю відповідальність за народження і виховання нового громадянина суспільство покладає на сім’ю

Вона є природною формою збереження і зміцнення здоров’я дітей. Саме тому тато й мама можуть зробити неоціненний внесок до своєрідного «капіталу» своєї дитини – навчити сина або доньку дбати про власне здоров’я, щоб обраний ними в дитинстві здоровий спосіб життя допоміг довго і радісно жити.

Здоров’я – одна з основних багатогранних і багатомірних характеристик людини. Для зручності й послідовності вивчення окремих характеристик і вимірів здоров’я людини виділено чотири основні взаємозалежні складові: фізична, психічна, соціальна і духовна складові здоров’я.

Важливою характеристикою фізичної складової здоров’я є ступінь фізичного розвитку індивіда, стан пульсу, температури тіла, частоти дихання, спроможність людини ефективно виконуватися певні дії, здатність людини пристосовувати до змін довкілля, ефективно протидіяти хвороботворним чинникам.

Надзвичайно важлива психічна складова здоров’я, яка визначає розвиток людини як особистості, забезпечує її душевне благополуччя і розкривається через розвиток основних функцій психіки людини, відбувається за допомогою відчуттів, сприйняття, уваги, пам’яті, мислення, уяви, мовлення. Бадьоре самопочуття, відсутність захворювань сприяють веселому оптимістичному настрою, прагненню до продуктивного життя.

Соціальна складова здоров’я проявляється через взаємодію людини із соціальним середовищем, через ототожнення особи з певними соціальними групами (сім’я, родина, клас, громада, професійна спільнота тощо). Відповідний соціальний статус людини дозволяє створити оптимальні для формування, збереження і зміцнення здоров’я умови, суттєво позначається на її емоційному благополуччі.

А також дивіться: