Роль ляльки в розвитку дитини

Чи впливають ляльки на процес розвитку дитини ? Звичайно , вони важливі для розвитку дітей у різних аспектах. Гра з ляльками – це відображення нашого життя. У грі дитина повторює багато дій людей , що оточують її в реальному житті , набуває свій досвід , фантазує , програє різні ситуації . Для дівчат ляльки  – це принцеси , якими вони уявляють себе в своїх іграх . А граючи , дітлахи розвивають уяву , свої творчі та інтелектуальні здібності.

Навіщо потрібні ляльки ?

Лялька , як і багато інших іграшок , може стати другом для дитини , з яким іноді можна поділитися мріями і переживаннями , знайти розраду в складні моменти. У грі дитина передає своє уявлення про відносини , життя , оточуючих її події . З такою помічницею легше запам’ятати назви різних частин тіла , предметів одягу. Процеси, що відбуваються в повсякденному житті , теж запам’ятовуються за допомогою гри : з лялькою можна піти на прогулянку , розповісти їй казочку , нарядити її .

З величезним інтересом діти одягають і роздягають ляльок , запам’ятовуючи при цьому послідовність надягання речей , ситуації , в яких та чи інша річ застосовується . Згодом весь цей « іграшковий » досвід використовується у житті. За допомогою ляльок і програються ситуацій формуються уявлення про добро і зло , хороше і погане , красиве і непривабливе .

Ляльки не заганяють уяву малюка в чіткі рамки , а завжди залишають можливість фантазувати , вносити свої ідеї в гру.

За матеріалами : www.dolonki.com.ua

А також дивіться:

123 sheva images (31)