Режим

Чи варто переводити дитину влітку на «шкільний режим», тобто прагнути до того, щоб вона прокидалася о 7.00 і засинала о 22.00? Тут я не можу погодитися з більшістю педагогів, які вва­жають, що це необхідно. І ось чому.

Є діти-«жайворонки», для яких такий режим є природним — вони прокидаються з півнями і засинають із курми. Тут про при­вчання не йдеться, все і так відмінно.

Є сім’ї, в яких дорослі прокидаються рано і рано лягають спа­ти, і діти підлаштовуються під дорослий режим. Тут теж не перед­бачається значних проблем.

Але якщо для дитини природно прокидатися о десятій годині і лягати о дванадцятій, не примушуйте її жити влітку у непри­родному ритмі, адже головне завдання влітку перед школою — відпочити та набратися сил. Коли дитина піде до школи, у неї з’являться «вагомі причини» для зміни режиму — необхідність рано прокидатися і значне денне навантаження. Здоровий відпо-чилий організм сам налаштовується під потрібний ритм (щоправ­да, вам доведеться йому дещо допомогти, але про це згодом).

Проте, нехай годинник і календар будуть на видному місці. Частіше запитуйте дитину, котра зараз година, яке сьогодні число та ін. Хай вчиться орієнтуватися в часі.

А також дивіться:

befor ruki images kakoy images