Питний режим влітку

Для всіх випадків життя

Грудне молоко – це не тільки сама оптимальна їжа, але і кращий питво для немовляти, адже воно на 85% складається з води, причому ця надзвичайно корисна рідина найкращим чином засвоюється організмом дитини. Материнське молоко пристосовується до зміни умов і навіть до змін погоди: в спеку воно стає рідшим, а це якраз і потрібно маляті.

Якщо на вулиці спека, постарайтеся частіше прикладати дитину до грудей. Можливо, за одне годування він буде з’їдати менше звичайного, адже погода позначається і на його апетиті. Але завдяки частим прикладання, він добере своє. Подбайте про те, щоб ви самі отримували достатньо рідини, адже організм мами, що годує витрачає її більше, ніж організм звичайної людини. Ні в якому разі не відлучайте дитини від грудей влітку, адже в цей час дуже поширені кишкові інфекції, захистом від яких служить материнське молоко.

Просто , як все геніальне

Інше надійний засіб для втамування спраги – звичайна вода. Питання про те, чи потрібно давати воду дитині, що знаходиться на грудному вигодовуванні, вирішується педіатрами по-різному. Деякі лікарі вважають, що малюкові достатньо тільки материнського молока, адже якщо давати дитині воду, то буде зменшуватися кількість прикладань до грудей (малюк, отримавши порцію води, буде відчувати, що його животик сповнений і не стане зайвий раз «просити» у мами молока) , а це може призвести до зниження вироблення молока у жінки. Інші фахівці вважають, що дитині потрібно давати воду, особливо за певних обставин. Таких обставин досить багато. Дитину «випоюють» водою при особливих станах, які зустрічаються у новонароджених, – жовтяниці, сечокислий інфаркті, токсичної еритеми. Вода повинна бути присутнім у раціоні маляти, якщо він почав страждати запорами, у нього твердий, убогий стілець.

Якщо у дитини піднялася температура, то це теж привід напоїти крихту водою. Влітку організм дитини досить швидко втрачає рідину з-за спеки, взимку крихітка страждає від сухості повітря в квартирі з центральним опаленням – тому йому також бажано давати воду. Дитина, яка перебуває на штучному (або змішаному) вигодовуванні, також потребує питної води, особливо в жаркий час. У день малюк може випивати по 100-150 мл води.

Яка ж вода потрібно малюкові? Бажано, щоб це була не звичайна вода з-під крана, адже вона зазвичай містить велику кількість, м’яко кажучи, не корисних для дитини речовин. Найкращий варіант – купувати спеціальну дитячу питну воду в пляшках. Зазвичай вона видобувається з артезіанських свердловин і проходить очищення із застосуванням високих технологій. Така вода не містить шкідливих хімічних та радіоактивних речовин і є мікро-біологічно безпечною для людини. Хоча на етикетці до такої воді звичайно вказується, що вона не вимагає кип’ятіння, все ж таки бажано прокип’ятити її перед використанням, адже пляшка з водою часто стоїть відкритої кілька днів і в ній можуть завестися шкідливі мікроорганізми. Якщо немає можливості купувати пляшкову воду, то треба пропускати водопровідну воду через фільтр і кип’ятити її.

Соки – в міру!

Яким би смачним не здавався немовляті фруктовий, ягідний або овочевий сік, давати його слід тільки в тій кількості, що передбачено віковими нормами: для дитини 5-6 місяців – це 50-60 мл, для однорічного малюка – 100 мл на добу. Перевищення допустимої кількості може призвести до порушень в роботі шлунково-кишкового тракту малюка. Щоб малюк отримав більше рідини, можна розділити денну порцію соку на два прийоми, причому кожну порцію розбавити кип’яченою водою.

Антоніна Волжин, лікар-педіатр

А також дивіться: