Оздоровчий табір відпочинку « Лісова казка» ( 31 травня – 24 червня 2011року )

На базі школи – дитячого садка 1 ступеня «Пролісок» протягом червня місяця щороку працює оздоровчий табір з денним перебуванням дітей « Лісова казка». Цей навчальний рік не став винятком.

За зміну в таборі в червні 2011 року відпочило та оздоровилось 31 дитина . Із них 14 хлопчиків та 17 дівчат віком від 6 до 11 років.

Всіх дітей було поділено на два загони: « Усмішка », « Дружба ».

Перед початком табірної зміни було цікаво і змістовно сплановано виховну роботу оздоровчого табору.Почали свою роботу з Дня знайомств.

В цей день вдало було організовано гру по колу « Розкажи про себе», в якій діти мали змогу познайомитись ближче з вихованцями інших загонів та розказати про себе. Заступник начальника табору, Аврамова З.В. провела інструктажі з вихователями з техніки безпеки, а вихователі, в свою чергу, провели роз’яснювальну роботу з даного питання з вихованцями табору. На початку табірної зміни було проведено відкриття табору – урочиста лінійка в присутності начальника табору – Даніш Олени Юріївни та директора школи – дитячого садка 1 ступеня

« Пролісок» – Полякової Людмили Степанівни.

Щодня ( вранці та ввечері) було організовано лінійки, на яких командири загонів здавали рапорти, начальник табору знайомила дітей з планом на день, де систематично діти повторювали девізи, співали пісні загонів. Кожного ранку було організовано та проведено ранкову зарядку для вихованців загонів.

Розпочав свою роботу табір відпочинку з цікавої розваги, яка відбулась на подвір’ї закладу « Здрастуй, літо, здрастуй, табір!».

Відеосюжет з даного дійства можна побачити на офіційному сайті ШДС « Пролісок» – prolisok it-we.net

Цікавою та корисною для дітей була поїздка – екскурсія в Київський Будинок дітей та юнацтва на урочисте відкриття табірної зміни, де для дітей було представлено велику кількість захоплюючих змагань, ігор та розваг, живі куточки, виставки малюнків, святкові концерти, урочиста лінійка та театралізована вистава « На канікули до Простоквашино».

Частина учнів відвідали районне загальне урочисте відкриття табірної зміни в гімназії № 261,де команду табору було нагороджено грамотою і обрано переможцем гри «Літній експрес».


В таборі відпочинку було організовано та проведено декілька заходів з нагоди святкування 15- річниці Конституції України. Діти залюбки прийняли участь в конкурсі малюнка « Моя країна – Україна»,підготували концерт дитячої самодіяльності, було проведено конкурс дитячої пісні та поезії, присвячений 15 річниці Конституції України.

Протягом зміни діти залюбки відвідували екскурсії та поїздки за межі закладу.

Було організовано та проведено екскурсію в Дарницьку Пожежну частину,де представники служби МНС провели повчальні бесіди з приводу пожежогасіння, інструктажі з правил безпеки з вогнем.

Багато цікавих фактів з життєвого та творчого шляхів Тараса Шевченка дізналися вихованці, відвідавши Національний музей Тараса Григоровича Шевченка.

З великою радістю приймали середня школа № 217 та середня школа № 289 наших вихованців і в своїх шкільних музеях, де було організовано цікаві екскурсії для учнів початкової школи.

Святкуючи в таборі День Дозвілля діти відвідали Київський палац дітей та юнацтва, де мали змогу побути « туристами» та пограти в туристичну гру « Подорож до Тур- Града».

В День Співу цікавим було проведено конкурсну програму « Караоке», де вихованці загонів могли показати свої таланти та здібності співу.

З метою якісного відпочинку, для дітей було організовано та проведено театралізовану виставу « Русалонька» , яку залюбки продемонстрували артисти театру « Краплинка» .

Прогулюючись Парком Партизанської слави, вихователі загонів влаштували для дітей конкурс « Парад віночків» в кінці проведення якого, в другій половині дня вдалим було поєднання з конкурсом малюнку « Намалюю я природу» В один із днів було організовано та проведено екскурсію – прогулянку по Дніпру на катері, під час якої діти отримали масу задоволення та позитиву. Під час проведення автобусної екскурсії по місту діти дізналися багато цікавого та нового з історії Києва, відвідали пам’ятки архітектури, ознайомились з музеями міста, театрами, відвідали центральну вулицю міста.

З метою розширення знань дітей про природу, світ тварин, було проведено поїздку – екскурсію до Київського Зоопарку, де діти закріпили знання про тварин своєї місцевості та ознайомилися з представниками фауни та флори інших країн світу, а в другій половині дня відобразили свої бачення в малюнках « Тварини – мої друзі».

Багато нового та цікавого учні дізналися під час відвідування екскурсії на Хлібзавод № 11 Дарницького району.

Цікавим було проведення Дня Гумору в таборі. Діти залюбки взяли участь у вікторині – веселині та продемонстрували частівки, оповідання, гуморески з життя табору. Працівники дитячого юнацького центру люб’язно погодились провести розвагу – спортивну гру з нашими вихованцями, під час якої діти отримали масу задоволення. Не меншу радість доставили дітям дитячі безкоштовні атракціони, що на ст.. м. Лісова, де діти залюбки покатались на сучасних гойдалках, батуті, тарзанках.

Відео з цього дійства теж на сайті « Проліска».

Не одноразово зустрічав вихованців табору кінотеатр « Промінь» , де гостинно організували перегляд мультиплікаційних фільмів та в спекотну погоду можна було відпочити в прохолодній залі та переглянути стрічки мультиплікаційних фільмів « « Гидке каченя» та « Планета 51».

З великою радістю вихованці табору прийняли участь у конкурсі моди « Літній настрій» де мали змогу продемонструвати свій веселий настрій в літніх колекціях одягу.

Можна відзначити роботу вихователів табору відпочинку, які разом з дітьми оформили скриньку побажань та відгуків, яка протягом табірної змін допомагала планувати та організовувати роботу табору, а також естетичне оформлення вихователями стінгазет – презентацій загонів, де змістовно та якісно викладено роботу в кожному загоні.

Спеціаліст з фізкультури – Брежнєва Віта Павлівна систематично проводила цікаві змагання, спортивні розваги з дітьми.

Щоранку організовувала змістовну, цікаву зарядку, яку відвідували з великим бажанням всі вихованці загонів.

Протягом табірної зміни було влаштовано для дітей спортивне змагання « Веселі старти», « Козацькі забави», гра « Веселий експрес», під час проведення яких діти змогли продемонструвати свої фізичні здібності( спритність, гнучкість, витривалість).

З великим захопленням приймали участь в житті табору вихователі загонів – Черткова С.І., Чепікова О.М., Пилипенко В.І., Кабанець С.О., які вдало організували конкурс малюнку на асфальті « Здрастуй, літо!», по закінченню проведення якого всі учасники отримали подарунки.

Вдалим та доречним було проведення конкурсу « Веселий перукар», на якому кожна дитина проявила себе як талант з перукарської майстерності,

Також було організовано конкурс відео кліпів, де вихованці почували себе як риба у воді, танцювали, співали, відчуваючи себе справжніми зірками шоу-бізнесу.

Психолог закладу, Пліш Г.Й. проводила психологічні тренінги для вихованців табору, під час проведення яких діти отримували масу задоволення, позитиву, натхнення, тепла, спокою, рівноваги. Було організовано проведення ігор для покращення манер спілкування один з одним та зі старшими та проведено роботу з дітьми щодо корекції їх поведінки в громадських місцях.

Вихователі загонів систематично проводили цікаві гуртки за інтересами, ігри на повітрі, шаховий турнір по загонах.

22 червня 2011 року на ранковій лінійці табору відбулося приспущення прапору України та хвилина мовчання .

Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу — Велика Вітчизняна, яка забрала життя кожного п’ятого співвітчизника. День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи.

Завершила роботу табірної зміни поїздка на конкурсно – ігрову програму « Запрошуємо у політ» до Київського палацу дітей а юнацтва.

Табір відпочинку « Лісова казка» тісно співпрацював з ТОВ

« Блек Шерл», які влаштовували розважальні програми на початок табірної зміни та закриття табору.

В кінці табору було організовано обмін фотоматеріалами, де кожен вихованець та вихователь могли обмінятися враженнями від перегляду фото на інтерактивній дошці із життя табору 2011 року.

Охорона життя та здоров’я дітей – це одне з найважливіших питань в роботі пришкільного табору відпочинку та оздоровлення. В першу чергу з працівниками табору були опрацьовані такі накази: « Про охорону праці в таборі», « Про відповідальність за збереження життя і здоров’я дітей», « Про заходи протипожежної безпеки для запобігання та своєчасної ліквідації пожежі», « Про розподіл дітей по загонах і закріплення вихователів за загонами».

По школі – дитячому саду 1 ступеня « Пролісок» було видано наказ « Про збереження охорони праці , безпеки життєдіяльності у зв’язку із закінченням 2010-2011 н.р.»

Перед початком роботи табору, працівники пройшли вступний, первинний та цільові інструктажі з питань охорони праці, а також інструктажі з питань пожежної безпеки, профілактики травматизму, попередження нещасних випадків з дітьми. Розроблені та затверджені відповідні інструкції:

· Інструкція з організації охорони життя та здоров’я дітей в таборі

· Про запобігання шлунково – кишкових захворювань і отруєння дикоростучими рослинами і грибами

· Санітарні правила влаштування і утримання табору

· Попередження дорожньо – транспортного травматизму

· Інструкція з педагогами про проведення екскурсій а виїздів за межі табору

Всі працівники пришкільного табору відпочинку в межах покладених на них обов’язків несуть персональну відповідальність за безпеку життя і здоров’я дітей – вихованців табору. В таборі ведеться окрема книга наказів та журнал з техніки безпеки , де всі працівники табору під підпис отримали інструктажі.

В перший день табору всі вихованці пройшли медогляд на педикульоз. З ними проведено вступний інструктаж з безпеки життєдіяльності. Діти ознайомилися з правилами поведінки під час перебування в таборі. Перед кожним виходом за межі табору для вихователів проводяться цільові інструктажі, які фіксуються у відповідних журналах . Вихователі систематично слідкують, щоб діти мали головні убори та питну воду, не чіпали незнайомі предмети та отруйні рослини.

Приміщення табору обладнане вогнегасниками.

Відповідно до плану роботи та з метою попередження нещасних випадків з дітьми під час табірної зміни проводяться бесіди, конкурси, вікторини, сюжетно – рольові ігри:

· Правила користування електроприладами

· Правила протипожежної безпеки

· Правила безпечної їзди на велосипеді

· Правила захисту від комах, кліщів, комарів

· Чистоту й порядок любим

Діти мали можливість переглянути фільм « Уроки тітоньки сови» з теми безпеки життєдіяльності влітку, де було охоплено теми:

· Отруйні гриби

· Правила безпеки на водоймищах

· Обережно! Не всі ягоди корисні

· Сонце: наш друг та ворог

· Не забувайте про безпеку

· Режим влітку

· Загартовуючи процедури. Як не зашкодити здоров’ю.

Педагогом організатором було організовано та проведено виставу на тему « Щоб на дорогах не пустувати – треба правила вивчати»

Створено табірний стенд « Безпека життєдіяльності». Серед вихованців проводились конкурси на кращий малюнок, плакат, вірш про особисту безпеку.

Медична сестра, Семенець Н.П. постійно стежить за станом здоров’я дітей, повноцінним харчуванням, веде контроль за виконанням гігієнічних процедур.

Діти – вихованці табору отримали масу задоволення та позитиву, гарно відпочили, активно провели свій вільний час, оздоровилися та загартувалися.

А також дивіться:

1 konkurs