





І все ж таки хворіє...
Більшість дітей справді починає хворіти у складний період адаптації. Але не поспішайте звинувачувати персонал дитячого садка, до певної міри причиною цього є функціональна незрілість організму маленької дитини, а тому вона вимагає особливої турботи і піклування з боку дорослих.
По-перше, виявляється нервове напруження. Організм слабшає — звідси і захворювання. Але… пам’ятаєте про те, що «перший день» краще перенести на середу або четвер? Тоді і другий, а можливо, і третій тиждень розпочніть з середини, зробивши вихідні тривалішими, що допоможе поновити сили організму. Пам’ятайте і про зберігаючий режим і про пестливий тактильний контакт, бо більшість захворювань у цей період є психосоматичними, тобто захистом організму від емоційного перенапруження, адже нервова система малюка зазнає в цей період великих навантажень.
Характерна реакція на неврогенну ситуацією, якою є призвичаєння до нових умов життя, — озноб, що його відчуває дитина. Це пов’язано з віковими особливостями периферичного кровообігу у ситуації стресу. У дитини мерзнуть ніжки, ручки. Тому варто потурбуватися, щоб в перші тижні попри погоду чи температуру у груповій кімнаті дитина була одягнена у теплі шкарпетки, кофтинку, тобто значно тепліше, ніж це потрібно у звичайній ситуації. Цим ви знизите вірогідність застудних захворювань. Але якщо дитина звикла вдома до високої температури в приміщенні, то в садку може легко захворіти через невідповідність температурного режиму, до якого організм дитини призвичаєний.
По-друге, в групі малюк не один — група дитячого садка — це велика кількість контактів. Хтось кашляє, у когось починається нежить тощо.
Крім цього, у приміщенні кілька годин поспіль дихають і дорослі і діти. Аеробне середовище, звісно відмінне від того, до якого звикла дитина в домашніх умовах. У групі обов’язково проводять однобічне провітрювання у присутності дітей і наскрізне — за їх відсутності в групі. Свіже повітря — потрібне! Не засуджуйте вихователів та помічників за провітрювання і не бійтеся його.
Спостерігаючи за дитиною в перші дні відвідування дитячого садка, по-справжньому особливої уваги заслуговує здоров’я малюка. Навіть легке почервоніння ротової порожнини, невеликий нежить — це вже протипоказання для відвідування ним дитячої групи. Три-чотири дні його треба потримати вдома на зберігаючому режимі. Як правило, всі діти, які вперше прийшли в ясла, на п’ятий-сьомий день починають хворіти на гостру респіраторну інфекцію. Тому доречною буде перерва у відвідуванні садка з четвертого до дев’ятого-десятого дня. Краще запобігти захворюванню, оскільки прогнозувати його можливі ускладнення доволі важко.