Обов’язки з догляду за улюбленцями в дітей

итина, що грає з домашнім улюбленцем – це дуже приємне видовище. Однак домашні тварини, як і діти, потребують постійного догляду та уваги, тому всі обов’язки з догляду за твариною лягають на вас із чоловіком. Дитина також може вам у цьому допомагати в міру своїх сил і можливостей.

Одна з переваг домашніх улюбленців у сім’ї – це те, що вони розвивають у дитини почуття відповідальності (зрозуміло, крім того, що дитина вчиться виявляти любов). Які ж обов’язки з догляду за домашніми тваринами можна доручити дошкільнику, а які – дитині старшого віку? Спробуємо розібратися.

Догляд за собакою

Собака – найкращий друг не тільки дорослих, але також і дітей. Він здатний навчити дитину співчуття, любові, відданості та дружби.

  • Обов’язки з догляду за собакою для дошкільнят. Дайте дитині чашку води та трохи корму. Дозвольте дитині під вашим керівництвом наповнити миску собаки. Вона також може кинути шматочок корму на підлогу, щоб собака підняв його. Старші дошкільнята можуть використовувати прості команди («сидіти», «лежати» й інші), перш ніж погодувати собаку. Вони також можуть погодувати собаку з руки.
  • Обов’язки з догляду за собакою для школярів. У молодшому шкільному віці дитина може розчісувати шерсть собаки або вигулювати його.

Догляд за котом

Коти не настільки спокійні й доброзичливі до дитини, як собаки. Вони погано сприймають грубу поведінку дітей. Але, водночас, коти можуть багато чого навчити дитину.

  • Обов’язки з догляду за котом для дошкільнят. Дитина може під вашим керівництвом наповнювати миску кота кормом і водою або кидати шматочки корму на підлогу. Також дитина може бавитися з котиком, кидаючи йому іграшку або тримаючи її на мотузочці. Вам потрібно спостерігати за малюком під час таких ігор.
  • Обов’язки з догляду за котом для школярів. Молодший школяр може розчісувати котика (якщо він спокійно сприймає дитину) і навіть міняти наповнювач у лотку. Простежте за тим, щоб дитина після цього ретельно мила руки.

Догляд за рибками

Якщо у вас раніше не було домашніх тварин, рибки – чудовий варіант для початку. Вибирайте невибагливі види рибок, наприклад, гуппі або золотих рибок. Дитині, ймовірно, сподобається спостерігати за рибками й доглядати їх.

  • Обов’язки з догляду за рибками для дошкільнят. Дітям дуже подобається годувати рибок, тому дозвольте дитині взяти трохи корму й кинути його в акваріум. Поясніть дитині, що не потрібно давати рибкам занадто багато корму відразу. І попередьте, що їх не можна чіпати руками, а тільки спостерігати за ними. Опускати руки в акваріум теж не можна.
  • Обов’язки з догляду за рибками для школярів. У шкільному віці дитині, нарешті, можна буде зануритися руками в акваріум, щоб замінити в ньому воду (таку роботу можна доручати дитині з десятирічного віку). Однак ви або ваш чоловік повинні керувати цим процесом.

Догляд за папугою

Хвилясті папужки – найдоброзичливіший вид папуг, іноді вони можуть говорити або свистіти. Крім того, вони захищені від дитини кліткою. Просто попередьте дитину про те, щоб вона не засовувала туди пальці.

  • Обов’язки з догляду за папугою для дошкільнят. Дитина може наповнювати поїлку водою, нарізати шматочки фруктів і овочів для папуги. У дитини навіть може виникнути спокуса самій з’їсти шматочок.
  • Обов’язки з догляду за папугою для школярів. У шестирічному віці малюк може тримати в руках папугу, коли його випускають з клітки, або годувати його з руки. У 8-9 років дитині можна доручити чистити клітку.

Догляд за морськими свинками

Морські свинки милі й симпатичні. Дитині подобається спостерігати за ними. Вони практично не кусаються, хоча тримати в полі зору дитину, коли вона грається з морською свинкою, не буде зайвим. Особливість догляду морських свинок полягає в тому, що їх клітку потрібно чистити дуже часто.

  • Обов’язки з догляду за морськими свинками для дошкільнят. Дитина може допомогти приготувати підстилку для морських свинок (наприклад, зробити її зі шматочків газети), покласти в клітку картонну коробку або трубу, щоб морська свинка могла в ній бігати. Також дитина може допомогти наповнювати годівницю кормом і водою.
  • Обов’язки з догляду за морськими свинками для школярів. У віці 8-9 років дитина може чистити клітку морської свинки.

А також дивіться:

image emotio