Обережно! Бронхіт.

Бронхіт – це захворювання, при якому запалюється слизова оболонка бронхів. Завдяки бронхах повітря потрапляє в легені, а при інфекції циркуляція повітря порушується і призводить до виділення слизу.

Бронхіт виникає після вірусної інфекції або застуди. При правильному лікуванні та додержання всіх рекомендацій, він проходить вже через пару днів, а кашель може залишитися ще на 2 – 3 тижні, навіть можливо і більше.

Симптоми бронхіту у дитини

Кашель з мокротою (вона може бути жовто-сіра, зеленувата, іноді кровяниста). Також може виділятися слиз, який не може свідчити про те, що це бактеріальна інфекція. А кашель – це така захисна функція організму, який прагне до очищення дихальних шляхів людини. Слиз також служить захистом і бар’єром, він перешкоджає пошкодженню бронхів, повітря, що вдихається людиною, зволожує, зігріває, видаляє чужорідні частинки, а також має властивість підвищувати імунітет бронхів. А в процесі інфекцій або інших збудників (пилку, пилюки, аерозолів) слизова пошкоджується, і як результат запалення. Посилюється кількість виділеного слизу, що утруднює дихання і призводить до порушення і труднощів в роботі легких.
Спостерігаються також болі в горлі, хрипи, температура невелика.

Лікування бронхіту у дитини

Як лікувати бронхіт у дитини, досить серйозне питання. Не завжди антибіотики раціонально використовувати при хворобі, тільки якщо є загроза переходу в пневмонію або бронхіоліту. Лікування підбирає лікар педіатр, і тільки він вирішує доцільність цієї терапії.
Лікування можна проводити і вдома, але в таких умовах необхідно:
• Обов’язкове дотримання постільного режиму;
• рослинно-молочна дієта;
• Очищення носика від слизу, але уникати тривалого впливу крапель, які звужують судини, вони можуть викликати атрофію, або ж, гіпертрофію слизової;
• При високій температурі приймати жарознижуючі засоби переважно на основі парацетамолу;
• Відхаркувальні засоби;
• Протикашльові можуть застосовуватися тільки якщо в дитини кашель сухий, в іншому випадку вони не підходять;
• Масажі і компреси допомагають позбутися від непотрібного слизу (виняток – висока температура і задишка у дитини).
Але, є декілька показань, при яких домашнє лікування варто припинити:
температура піднялася до позначки 38 – 390С, і не спадає 4 дні;
• важке дихання і задишка у малюка. У дитини до двох місяців – не менше 60 вд/хв, від 3 місяців до року більше 50 вд / хв, від року до трьох років – більше 40 вд / хв.
У цих випадках дитина підлягає неодмінній госпіталізації.

Часто вірусні захворювання дуже позначаються на психоневрологічному стан малюка. Він стає нервовим, дратівливим, примхливим, тому потрібно з розумінням до цього ставитися і запастися терпінням. У період лікування, краще знаходитися біля малюка читати цікаві книги, збирати пазли, розглядати картинки – все, щоб дитині було затишно, а весела і невимушена обстановка поліпшить стану малюка і сприяє одужанню.

Начало формы


Якщо бажаєте, ми будемо Вас повідомляти про нові цікаві матеріали на нашому сайті. Прокоментуйте.

Конец формы

А також дивіться:

0000000 thumb-fizstan images otrava