Негарний почерк у дитини – як допомогти?

Багато батьків, звернувши увагу на те, як пише їх дитина, дивуються? Що це за букви, безладно зібрані в слова? Що це за нерозбірливість в написанні слів? Адже у кожної букви має бути свій кут нахилу, букви мають бути поставлені в ряд на одному рівні, а їх дитина пише, як “курка лапою”.

Навіть якщо у батьків прекрасний почерк, це не означає, що дитина писатиме красиво. Великий вибір канцтоварів пропонує найзручніші ручки, але тут справа не в зручності письмового приладдя. Річ у тому, що в порівнянні з минулими роками, шкільна програма ускладнюється, і у дитини попросту немає часу для тренування акуратного письма. Маленький учень намагається освоїти учбову програму, а досконалість почерку відходить на останнє місце.

Для того, щоб дитина почала писати красиво, з нею необхідно займатися вже з п’ятирічного віку. Це допоможе малюкові підготуватися до шкільного періоду життя. Але вчитися ніколи не пізно. Тому, якщо ви почнете заняття з дитиною пізніше, то це теж  принесе результати. Не слід лаятися з дитиною і карати її, оскільки це може остаточно відбити у дитини бажання вчитися новому. В першу чергу перевірте, чи правильно малюк тримає ручку, і яка гострота його зору. Міцність руки, що веде ручку, і гострота зору повинна відповідати встановленим нормам.

У разі, якщо у дитини понижений зір, то необхідно відвідати  лікаря. А якщо із зором все гаразд, але дитина не уміє правильно тримати ручку, то слід проводити з нею заняття по зміцненню дрібної моторики.

Для розвитку моторики використовуйте наступні вправи:

1. Навчиіть дитину користуватись ножицями. Коли малюк навчитися вирізати різні геометричні фігури, він зможе клеїти аплікації. Проте попередьте дитину, що ножицями треба користуватися обережно.

2. Малювання. У дошкільному і ранньому шкільному віці діти зазвичай люблять малювати, але роблять це в основному за допомогою штрихування. Придбайте дитині різні книжки для розфарбовування і поясніть їй, як треба замальовувати фігури. Також корисні вправи на малювання по команді. Для цього треба, щоб дитина поставила ручку на аркуш паперу, а далі під ваше диктування здійснював письмові рухи то вправо, то вліво.

3. Ліплення з  пластиліну. Діти займаються ліпленням із задоволенням. А для батьків це спосіб поєднати приємне з корисним.

Слід зазначити, що почерк вашого малюка пов’язаний з його темпераментом і психологічним станом. Тому ще раз нагадаємо: не лайте дитину за поганий почерк і не прагніть порівнювати його з дітьми, які, на вашу думку, пишуть красиво. Частіше займайтеся з малюком, не забуваючи при цьому давати йому час для відпочинку.

За матеріалами: lenta.km.ua

А також дивіться:

images (10) childs