«МОМЕНТИ, ЯКІ ДОПОМАГАЮТЬ ДИТИНІ ПРИ АДАПТАЦІЇ В ДИТЯЧОМУ САДКУ»

Ім’я дитини

Варто сказати вихователям, якими іменами ви зазвичай називаєте свого малюка вдома (незалежно від його офіційного імені). Якщо вашого хлопчика звуть, скажімо, Сашком, не виключено, що в групі знайдуться ще 2-3, а іноді і 6 хлопчиків з таким іменем. І тоді вашого сина стануть кликати Сашком Івановим, що для нього зовсім несподівано, неприродно, незвичайно, і взагалі — ніякий він не Сашко Іванов, а Саня, Шурик чи Олесь, а то й Зайчик, Крихітка або Сонечко.

Особлива іграшка

Зняти нервове напруження в період призвичаєння до нових умов життя малюку допоможе іграшка, принесена з дому.

Не варто забороняти дитині приносити з дому іграшку. Для дитини вона — певне підтвердження того, що її тут (у групі дитячого садка) не залишать: її привели і заберуть додому. До певної міри іграшку, принесену з дому, можна порівняти з ключа­ми від квартири. Лише подбайте про те, щоб іграшка не була занадто яскравою, великою або незвичайною. Бо в такому разі на неї будуть претендувати інші діти, а в результаті захочуть усі.

Частинка дому

Допомогти дитині призвичаїтися до нових умов, крім особливої домашньої іграшки, можуть ще й інші до­машні речі, принесені з дому у групу дитячого садка. Наприклад, тарілочка з чашкою з улюбленим ведмеди­ком чи мавпочкою; шторка на ліжечко, пошита мамою, чи улюблена наволочка на подушку.

Такі сімейні предмети заспокоюють малюка, роблять атмосферу у дитячому садку домашньою, вселяють у дитину впевненість.

А також дивіться:

image image image udra image