«Молочні зуби теж варто лікувати»


Формування зубів і щелеп малюка відбувається ще в утробі матері. Велике значення для здоров’я зубів має й навколишнє середовище, вода, продукти харчування.«Щелепи у людей стають дедалі меншими»
– Із вдосконаленням умов життя ми перестали вживати тверду їжу. Людина хоча би 20 хвилин на день повинна пережовувати щось тверде – морквину, яблуко, сухарі, скоринку від хліба, Зуби потрібні насамперед для розжовування. У зв’язку з тим, що ми практично перестали користуватися своїм жувальним апаратом, виникають проблеми. До того ж, штучне вигодовування дітей, відмова від годування грудьми сприяє формуванню неправильних прикусу, щелепи.
З кожним десятиліттям щелепи людей стають дедалі меншими. Внаслідок цього зуби, яких у людини повинно бути 32, не можуть поміститися у щелепах. Останнім часом звертається дедалі більше пацієнтів, особливо дітей, у яких зуби не можуть утворити рівний зубний ряд, спостерігається випирання окремих зубів. Деколи трапляється, що постійні зуби взагалі не прорізуються.
– Це дуже велика помилка, коли вважають, що молочні зуби не варто лікувати. Насправді їх необхідно зберегти здоровими до фізіологічної зміни (від 10 до 12 років)
. Якщо зіпсовані молочні зуби руйнуються, це викликає проблеми і з постійними зубами, адже кожен постійний зуб прорізується навпроти молочного. Якщо ж молочного немає, постійний зуб нахиляється, відбувається зменшення зубної дуги. Внаслідок цього постійні зуби взагалі не мають місця для прорізування.До стоматолога треба ходити раз на рік
За словами лікаря, досить часто нині звертаються пацієнти з проблемою скупченості зубів. У зв’язку з цим діти не можуть добре вичищати зуби, а це спричинює множинний карієс, який важко лікувати. Саме тому батькам потрібно приводити своїх дітей до лікаря-ортодонта у ранньому віці, коли ще можна попередити розвиток проблеми.
– Вперше батьки повинні привести дитину до лікаря-ортодонта у віці п’яти-шести років. Саме у цей період фахівець може оцінити стан молочного прикусу і спрогнозувати, чи виникатимуть проблеми у дорослому віці. Потім відвідування стоматолога повинно бути регулярним – раз на рік. На цьому етапі у дитини змінюються зуби: одні випадають, інші – прорізуються. Тому саме у цей період лікар-ортодонт може побачити, чи не виникають проблеми із зубами, із формуванням прикусу.
Якщо з’являються певні патології, варто розпочати лікування.
У семи-десятирічному віці воно триває недовго, до того ж, набагато легше переноситься дитиною, ніж у дорослому віці.
Нині є дуже багато пристосувань (пластинок, брекет-систем тощо), за допомогою яких можна вирівняти зуби, а також вирішити інші проблеми із зубами. Є більше шансів уникнути дорогого лікування у дорослому віці, якщо звернутися до лікаря, коли дитині п’ять-шість років.
– Якщо усунути проблему у молодому віці, організм сам регулює подальші процеси формування зубно-щелепної системи
.Профілактика набагато краща, ніж лікування. Вона потребує менше коштів, часу і більш комфортна для пацієнта.

СтатистикаПонад 90 відсотків дітей в Україні потребують стоматологічної допомоги.
Поширення карієсу у дітей зростає від 60-65 відсотків у віці від одного року до трьох років до 70-75 відсотків у чотири-семирічному віці і досягає піку до 15-16 років – до 95 відсотків обстежуваних.

А також дивіться:

thumb-disbakterioz