





Педагогічний колектив школи – садка « Пролісок» спрямований на розвиток наступних завдань:
Створена матеріальна база дитячої установи, є всі умови для навчання та виховання дітей. В класах та групах є дидактичний та наочний матеріали, необхідні для навчання та виховання дітей. Дошкільні групи забезпечені іграшками, а початкові класи – підручниками.
Вихователі дошкільних груп працюють за Базовою програмою розвитку дитини «Я у Світі». Початкова ланка навчається за програмою «Росток».
З метою розвитку індивідуальних нахилів , творчих здібностей дітей в закладі проводиться гурткова робота:
– Гурток англійської мови,
– комп’ютерний гурток,
– спортивна секція.
Насиченим і цікавим є життя наших дітей в школі – садку. Тут прищеплюються дітям корисні звички, диференціації навчання і виховання; педагогічний колектив постійно розвиває тут творчий потенціал, виконує якісно поставлені завдання, робить навчально – виховний процес легкодоступним кожному вихованцю.
Методична робота в закладі – це комплексний процес , у ході якого здійснюється практичне навчання педагогічних працівників,обмін думками, обговорюється процес втілення їх в життя.
В методичному кабінеті є достатньо методичної та художньої літератури, педагоги щоквартально поповнюють папки сфер життєдіяльності новим матеріалом, враховуючи всі лінії розвитку збирається матеріал для планування навчально – виховного процесу.
Для підвищення теоретичного рівня педагогів накопичується публікації журналів : «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Бібліотечка вихователя», «Пізнайко», « Початкова школа», « Вихователь- методист дошкільного закладу», « Техніка безпеки», « Практика управління закладом освіти», « Розкажіть онуку». Складено картотеку, що дає змогу педагогам швидко підбирати матеріал, готуватися до проведення занять.
Вихователі дошкільних груп та вчителі – класоводи систематично опрацьовують статті з періодичної преси. Заступником директора з НВР Даніш О.Ю. проводяться метод години, семінари – практикуми « Інноваційні форми роботи», засідання круглих столів та педагогічні ради .
Значна увага приділяється насиченню простору дітей зразками мовної культури, а це є основним джерелом збагачення її мовлення.
Педагоги протягом року брали активну участь у підготовці до педрад, семінарів, відкритих занять, методичних об’єднань, де одними із головних питань були: підвищення мовної культури дорослих та дітей.
Всі ці заходи спрямовані на формування та розвиток мовної культури дітей, виховання власного мовлення, естетичній потребі в художньому слові.
На початку і в кінці навчального року проводилось обстеження дітей на звуковимову , збагачення словникового запасу , вмінню спілкуватися українською мовою. Було визначено , що діти старшого дошкільного віку розмовляють як на українській мові (70%) так і на російській (30%).
Педагоги постійно дбають про створення особливого психологічного клімату для розвитку дітей, про полегшення адаптації малюків до нових умов школи-дитячого садка. Для цього намагаються створити режим максимальної рухової активності дітей, задовольнити потребу малюків у рухах протягом дня.
Щомісяця проводиться аналіз захворюваності дітей по групах та класах , встановлювались причини відсутності дітей. Систематично проводився медико – педагогічний контроль старшою медсестрою Семенець Наталією Пилипівною та заступником директора з НВР Даніш Оленою Юріївною.
Велика увага приділяється роботі з кадрами. З метою підвищення рівня теоретичних і практичних знань використовуються нові інтерактивні форми і методи роботи з педагогічним колективом, з окремими педагогами, що сприяє розвитку їх творчості, професійної майстерності. Ці заходи роботи з колективом сприяють професійному зростанню педагогів, покращенню якості навчально – виховної роботи, створенню позитивних умов для розвитку і виховання особистості дитини. Школою – дитячим садком успішно вирішується питання вивчення і впровадження в практику роботи інноваційних технологій , що позитивно впливає на індивідуальний розвиток дошкільнят та молодших школярів, рівень сформованості них знань, умінь і навичок.
Великого значення в закладі надають узагальненню і втіленню досвіду роботи як педагогів міста, району, так і своїх педагогів. В методичному кабінеті зібрано папки з досвідом роботи всіх вихователів та вчителів закладу.
Протягом року творчими педагогами власноруч були створені дидактичні посібники та ігри з усіх сфер Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі»з урахуваннях всіх ліній розвитку.
Систематично організовіється ряд виставок творчості батьків та дітей: «Осінній лист» (жовтень); конкурс ялинкових прикрас; виставка-конкурс «Зимова казка», виставка живопису «Природа в творах Т.Шевченка» (березень), виставки до різних пір року та свят.
У співпраці дошкільників та школярів початкової школи проходять такі свята: «Осінь чарівниця» (листопад, приймають участь діти середньої групи та 3-го класу), спортивне свято «Козацькі розваги» (старша група, 1-2 класи, 3-4 класи); у травні дуже вдало проходять виставкиіграшок-саморобок дітей 1-4 класів для подарунків дошкільнятам.
Для дітей старшої групи та учнів 1-го класу проведиться цікавий захід – «Свято Букваря» (організовують вчителі 1 класу) Учнями 4-го класу (на чолі з класоводом) організовуються виставки поробок, зроблених власними руками для дошкільнят «Умілі руки ».
В приміщенні шкільної бібліотеки підготовлені тематичні виставки з правил дорожнього руху, попередження травматизму та протипожежної безпеки.
Педагоги тісно співпрацюють з батьками. Проводяться планові та позапланові батьківські збори, основною темою яких було залучення батьків та дітей до здорового способу життя .
Велика допомога надається з боку Голови піклувальної ради – головного лікаря Дарницького Центру Здоров’я Туранського А.І. Лікарі Центру проводили роботу з дошкільнятами та учнями школи щодо корекції постави та профілактики сколіозу. Особлива увага приділяється зміцненню індивідуального здоров’я, тому фізкультура викладається за програмою загальноосвітніх навчальних закладів в поєднанні з методикою доктора пед. наук професора Будогай О.Д. «Здоров’я».
Належна увага приділяється впровадженню якісно нових і новітніх форм навчання.Увага до дитини, турбота про її розвиток, здібності, особистісні якості, нахили- найважливіше у роботі нашого закладу. В « Проліску» іде постійний безперервний пошук психологічних засад інтеграції різних видів діяльності дитини. Вихователями дошкільних груп розроблені конспекти інтегрованих занять для кожної вікової групи, виготовлені методичні посібники до них.. В дошкільних групах введена в практику роботи методика Л.Шелестової « Вчимося читати». Працюючи над проблемою розвитку інтелекту дітей , вихователі зацікавились методикою Шелестової, яка дає змогу вити дітей читати з 2 років.У малят формуються навички читання в ігровій формі , в постійному русі.