«Кілька правил, коли малюка не можна віддавати до дитсадка або краще з цим почекати…”

1. У сім’ї з’явилося немовля, якому тепер потрібно більше уваги і у мами тепер обмаль часу на його старшого брата чи сестру. Якщо за таких обставин відвести дитину до дитячого садка, вона відчуватиме себе непотрібною, вирішить, що її намагаються позбутися через те, що тепер любитимуть не її, а нового маленького члена сім’ї. Така ситуація лише ускладнить входження малюка в групу дитячого садка. До народження братика чи сестрички дитину взагалі треба готувати заздалегідь, пояснюючи, що немовля буде потребувати турботи і уваги старшого братика чи сестрички, а пізніше, коли маля підросте, він зможе з ним гратися, навчити його всього як старший і доросліший.

Малюка можна віддавати в садок не раніше як за півроку після народження немовляти, коли старша дитина звикне до нього і буде впевнена, що батька її не розлюбили.

2. Батьки розлучаються. В тому, що тато йде з дому назавжди, — малюк вбачає свою провину: «Я погано себе поводив, не слухався, от тато мене і розлюбив». Для нього це трагедія. А якщо і мама ще від­дає його чужим тьотям у чужий дім, який має назву «дитячий садок», то для малюка це означатиме, що мама вирішила покинути-малюка. Цей стрес дитина буде переживати так сильно, що це може позначитися на її здоров’ї. Під час і одразу після розлучення мама має оточити дитину значно більшою увагою і ласкою, ніж це було раніше, а тато якомога частіше відвідувати малюка, запевняючи його в тому, що любить його як і раніше, просто ночувати буде в іншому місці. Як тільки дитина заспокоїться і звикне до такої ситуації, а відбудеться це не раніше як за 3—5 місяців, можна вирішити питання з дитячим садком.

3. Сім’я нещодавно переїхала (менше як 1—1,5 місяця). Масштаб зміни не дуже суттєвий: змінили ви лише квартиру чи місто. Дитина має прийняти ці зміни і адаптуватися до нових стін, нових меблів, нових людей, що поруч, — сусідів, дітей на ігровому майданчику, Дитячий садок. Проблеми вибору

можливо примиритися, що бабуся тепер далеко і щодня з нею не по­бачишся тощо. Таке призвичаєння відбувається легше, оскільки мама і тато поруч, разом з малюком, але накладати ці дві події: переїзд і вступ до дитячого садка не варто, саме з погляду на збереження здоров’я дитини.

4. Якщо за 1,5—2,5 місяця від початку відвідування малюком дитсадка ви плануєте відпустку, тобто дитина не ходитиме до садка від 2-х до 6-ти тижнів. За такої тривалої перерви адаптація починається спочатку, малюк знову має звикати до всіх особливостей дитячого садка. А тому перше входження дитини в умови дошкільного закладу краще планувати на час після відпустки.

5. Дитина нічого не вміє робити самостійно, і ви бажаєте, щоб саме вихователька навчила вашого малюка одягатися, вмиватися, тримати ложку і виделку в руках та користуватися туалетом. Над таким малюком – невмійком стане посміюватися і вихователь (який би ангельський характер вона б не мала), і діти, які зазвичай чітко помічають промахи інших і наслідують вихователя. Не варто робити зі свого малюка посміховисько і сприяти формуванню у нього комплексу меншовартості. Краще навчити малюка всього заздалегідь або почека­ти трохи з приходом до дитячого садка, надавши малюку певний час для оволодіння потрібними побутовими вміннями і навичками. Якщо він має чогось навчитися в дитячому садку, так це гри і спілкування з однолітками.

6. Дитина нещодавно перенесла важке захворювання і є заслаб­кою. Почекайте, загартуйте здоров’я малюка. Щойно його імунітет стабілізується, можна поступово ознайомлювати малюка з дитячим садком.

А також дивіться:

emotio images