ІНТЕРНЕТ БЕЗ ІНТЕРНЕТУ

“ОСВІТА”, 14-21грудня2005р.№53(5183)

За такою програмою вивчають ази віртуального світу діти школи-дитячого садочку «Пролісок». Її винайшов інструктор комп’ютерного класу цього закладу — двадцятирічний студент КПІ Дмитро Аврамов. Нині авторську розробку переймають столичні школи, для більшості з яких Інтернет був ли¬ше теоретичною інформацією на сторінках підручника.
Така проблема існувала й у «Проліска». Перші виходи у світову мережу здійснювалися з модемом. Це займало телефонну лінію навчального закладу, а іноді урок інформатики не могли розпочати через тимчасову неможливість підключення. За словами Дмитра Аврамова, саме тоді з’явилась ідея підключення без телефону, яка втілилася у розробку «Інтернет без Інтернету». Її суть у тому, що Відповідальна особа перекачуе кшька потрібних сайтів, які потім встановлюються на комп’ютери. «Діти навіть не знають, що вони не в світовій ме¬режі», — говорить Дмитро.
Для навчання cвoix підопічних було обрано дві елек-тронні дитячі газети, сайт Голо¬вного управління освіти i науки, українську пошукову систему, електронну б1блютеку та поштовий сервер. Відтепер діти без проблем можуть подивитись, як виглядає інтернет-сайт, навчитись знаходити потрібну інформацію, користуватися електронними бібліотеками та поштою. А найбільше, за словами чотирикласників, їм подобається створювати власну поштову скриньку, «щоб можна було комусь написати листа».
I хоча така розробка має певні обмеження (це, зокрема, робота тільки з підключеними сайтами), педагогів вона надзвичайно зацікавила. Серед переваг, вони особливо виділяють безкоштовність i можливість контролювати діяльність дітей в інтернеті — «щоб вони не заходили на сайти з негативною інформацією i ми за них були спокійні».
На презентації проекту в «Проліску» диски із системою «Інтернет без Інтернету» отримав кожен педагог із детальним поясненням, як встановлювати та користуватися.
Сам автор вважає, що найбільшу користь винахід при-несе у селах та невеличких містечках, де проблема не тільки з телефонною лінією та технічним оснащеніням, а й з професійними кадрами.
АБЕТКА ДЛЯ ВЧИТЕЛЯ
Презентація у «Проліску» завершила експеримент серед столичних шкіл, який розпочався ще з 2002 року. Методист районно-методичного центру Дарницького району Людмила Кулакова розповіла що нині акцію «Комп’ютерна азбука i сходинки до інформатики» підтримуе 12 середніх навчальних закладів, кожен з яких відповідае за певний напрям роботи: управлінська діяльність, виховна робота, профілізація та ін.
Такий експеримент важливий i для просвіти) самих педагогів — за підрахунками спеціалістів, лише три вчителя зi ста володіють комп’ютером.
НИНІ розробляється державна програма інформатизації на 2006-2010 роки, – говорить пані Кулакова, — а втілення її можливе, якщо підростаюче покоління вивчатиме комп’ютер з початкових класів. Тому розробка «Інтернет без Інтернету» мае для вітчизняиої освіти неабияке значения».
Минулого навчального року «Пролісок» теж здивував столічих освітян. Разом з Дарницьким Центром здоров’я КМКЛ №1 та дитячою громадською організацією «ФК Добро», у навчальному закладі створено осередок, який постійно розробляє нові технології формування здорового образу життя підростаючого покоління. Головний лікар Центру, голова піклувальної ради школи-дитячого садочка «Пролісок» Анатолій Туранський розповів про унікальну систему, розроблену осередком, яка дозволяє дітям навчатися набагато краще. Комплексна підготовка поеднуеє психічний, духовний розвиток учнів i фізичні вправи, зокрема, спортивно-оздоровчу ходьбу, ходьбу на ходунах, вправи на увагу, координацію, спритність, гнучкість. В результаті у дітей знизилася тривожність, натомість підвищився рівень фізичного здоров’я і школярі почали краще навчатися.
Нині цей досвід поширюється у деяких районах Києва, де планується створити дитячі клуби духовно-естетичного, оздоровчого i спортивного спрямування.

Світлана Георгіївна КУШНІР, вчитель інформатики Скандинавської гімназії
«Із задоволенням працюємо з новою програмою. Дітям особливо подобаються сайти дитячих газет, де вони знаходять багато пізнавальної інформації».

Олександра Григорівна ГРУЗЕНСЬКА, директор школи №305
У нас основи вeceсвітньої мережі викладаються у старшій школі. Тому проект «Інтернет без Ітернету» успішно діє у 8-9 класах і користується серед дітей неабиякою популярністю. Розробка надихнула на створення власної програми «Пошукові системи», яку наші учні вивчають у 11 класі.»

Світлана Олексіївна ДЗЮБА, вчитель інформатики школи №267.
«Раніше в навчальному закладі були проблеми з інтернетом — низька швидкість роботи майже не дозволяла працювати. Розробка Дмитра Аврамова сподобалася своею простотою, надійністю та високою швидюстю в роботі, тому ми з радістю нею користуємось.»

Надія ДРОНОВА

А також дивіться:

2