





«Паровозик»
Діти стають у коло. По черзі вони виступають у ролі ведучого, який показує рухи (без слів). Ведучий — як паровозик, що веде за собою вагони, що повторюють його рухи. Діти – «вагончики» повинні повторити те, що зображує ведучий, і, якщо він показує не просто набір рухів, а якусь людину або тварину, відгадати, кого він зображує.
«Ми різні»
Розвиває довіру дітей: дітей просять розбитися на дві команди трохи незвичайним способом. їм пропонується зазирнути один одному в очі і вишикуватися в ряд за кольором очей, починаючи з дітей з темними очима, а потім зі світлими.
«Вгадай»
Діти стають у коло. По черзі вони виступають у ролі ведучого, який показує рухи (без слів). Усі діти повторюють рухи і відгадують, кого він зображує (півня, ведмедя).
Ця гра без слів допомагає замкнутій дитині легше вступити в контакт з однолітками.
«Вияви увагу до іншого»
Діти стають у коло, по черзі говорять щось позитивне одному з учасників гри. Знаками уваги можуть відзначати особистісні якості, зовнішність, уміння, манеру поведінки. Гра вчить дітей виражати своє позитивне ставлення до інших людей, робити і приймати знаки уваги.
«Збирачі»
Багато дрібних іграшок розкидано на підлозі. Учасники гри розбиваються на групи по 2—3 особи і беруться за руки. За сигналом ведучого двома вільними руками кожна трійка повинна зібрати якнайбільше предметів. Після того, як усі предмети зібрано, кожна трійка підраховує кількість наявних предметів. Звучить весела, енергійна музика.