Ігри в період адаптації дитини в новому колективі

«Паровозик»

Діти стають у коло. По черзі вони висту­пають у ролі ведучого, який показує рухи (без слів). Ведучий — як паровозик, що веде за собою вагони, що повторюють його рухи. Діти – «вагончики» повинні повторити те, що зображує ведучий, і, якщо він показує не про­сто набір рухів, а якусь людину або тварину, відгадати, кого він зображує.

«Ми різні»

Розвиває довіру дітей: дітей просять роз­битися на дві команди трохи незвичайним способом. їм пропонується зазирнути один одному в очі і вишикуватися в ряд за кольо­ром очей, починаючи з дітей з темними очи­ма, а потім зі світлими.

«Вгадай»

Діти стають у коло. По черзі вони висту­пають у ролі ведучого, який показує рухи (без слів). Усі діти повторюють рухи і відгадують, кого він зображує (півня, ведмедя).

Ця гра без слів допомагає замкнутій дитині легше вступити в контакт з одноліт­ками.

«Вияви увагу до іншого»

Діти стають у коло, по черзі говорять щось позитивне одному з учасників гри. Знаками уваги можуть відзначати особистісні якості, зовнішність, уміння, манеру поведінки. Гра вчить дітей виражати своє позитивне став­лення до інших людей, робити і приймати знаки уваги.

«Збирачі»

Багато дрібних іграшок розкидано на підлозі. Учасники гри розбиваються на гру­пи по 2—3 особи і беруться за руки. За сиг­налом ведучого двома вільними руками кож­на трійка повинна зібрати якнайбільше предметів. Після того, як усі предмети зібра­но, кожна трійка підраховує кількість наяв­них предметів. Звучить весела, енергійна музика.

А також дивіться:

thumb-maluvannya thumb-kreatmisl Makarenko_enl images (29) creative