





Підготовлена дитина легше адаптується до школи. Батьки заздалегідь починають вчити малят читати, лічити, розв’язувати нескладні задачі, а також писати. Але, щоб гарно й швидко писати, треба, крім терплячості та бажання, мати тверду руку. Проте лише дехто має її від народження, а здебільшого це, як і в спорті, досягається завдяки вправам.
Дитина має «виписатись». Одначе просто писати літери в зошиті з косою лінійкою нуднувато, та й щоб упоратися з цим, треба досягти певного віку. Вправи, що тренують дитячу руку, раджу починати з розмальовування, а перші спроби доцільно робити у три-чотири роки. Для цього знадобляться розмальовки такого типу, що містять невеликі деталі. Якщо запропонувати дитині власноруч розмалювати подібну картинку, то вже за кілька хвилин матимете вщент покреслений аркуш. Аби цього не сталося, нехай вона не розмальовує, а просто штрихує кожну деталь окремо. І не обов’язково прямими лініями, а й хвилястими, а ще — колами, спіральками, «черв’ячками». Спонукайте не виходити за межі кожної деталі й виконувати при змозі рівномірну штриховку.
Можна також запропонувати як тренувальні завдання спільне створення тематичних малюнків, які складаються з довгих і коротких рівномірних ліній. Можна запропонувати малому домалювати сонечкові промінці, якими б воно зігрівало квіти довколо себе. Більше буде промінців — довше цвістимуть квіти. Чи нехай нагодує курчатко (малюєте ви), пшоном, зерном і черв’ячками. Ця робота приваблива тим, що виконується спільно.
П’яти-шестирічним дітям уже можна пропонувати вправи в зошиті, але також у супроводі всіляких забавок.
Як зробити навчання письма не таким складним та ефективнішим? Звичайно, такий спосіб є. Секрет у тому, щоб правильно організувати процес підготовки до письма. Щоб дитина могла вільно оволодіти необхідними для письма навичками, потрібно дотримуватися певної послідовності. Для цього розроблено спеціальну систему вправ, розбиту на десять етапів або кроків. Тож завдяки такій системі роботи у майбутнього першокласника поступово сформуються необхідні для письма навички і, прийшовши до школи, він без особливих труднощів виконуватиме завдання у прописах. Зупинимося на кожному кроці детальніше.