Фабрика радості в Державному музеї іграшки!!!


15 квітня 2013 року о 15.00 в Державному музеї іграшки за адресою: м. Київ, Кловський узвіз, 8 відбудеться відкриття виставки іграшок «Фабрика радості», яку присвячено 40-річчю Донецької фабрики іграшок.

Під час візиту до Японії Юрій Гагарін придбав своїм донькам подарунки – японські ляльки. Ввечері того ж дня на прес-конференції серед інших запитань було зовсім несподіване: «Нам відомо, містер Гагарін, що Ви везете додому дитячі іграшки. Невже навіть діти першого у світі космонавта не можуть мати у Радянському Союзі гарні іграшки?». Юрій Гагарін з усмішкою відповів, що завжди привозить своїм дітям подарунки, проте цього разу, на жаль, «сюрпризу не буде», оскільки про це завтра напишуть в газетах і маленькі доньки космонавта про подарунки дізнаються завчасно.

Ця історія послужила поштовхом до створення «міста іграшок» в індустріальному Донбасі. У 1973 році на території шахти № 31, де свого часу працював слюсарем Микита Хрущов, був зведений багатоповерховий корпус Донецької фабрики іграшок, найбільшої в СРСР та Європі.

Унікальне підприємство, обладнане устаткуванням з Болгарії, Угорщини, НДР, Чехословаччини, Італії, Японії, Англії, Фінляндії, виготовляло складні технічні іграшки, ляльки, м’яконабивні іграшки, моделі-копії літаків та автомобілів, фігурки. На фабриці працювало 5600 робітників. Кращих фахівців запрошували з усього Радянського Союзу.

Про історію «фабрики радості», яка зупинила свою роботу у 2003 році, розкажуть на відкритті виставки гості з Донецька: художник-модельєр фабрики, автор великої кількості іграшкових ведмедиків, мавпочок та песиків – Олена Сушкова та носій історії найбільшого іграшкового підприємства – Раїса Курочкіна.

А також дивіться:

image images