Дитяча косметика: читаємо етикетку

Шкіра дитини потребує особливого догляду, тому ви користуєтесь спеціальними косметичними засобами. Дізнайтеся, що входить до складу косметики для дітей та на що слід звертати увагу при її покупці.Витяжки рослин
Ромашка, меліса, деревій мають протизапальну і протибактеріальної дією: послаблюють запальні процеси на шкірі, зменшують місцеву припухлість і набряклість. Витяжка деревію і меліси до того ж діє заспокійливо. Алое має зволожуючу дію.

UV-Фільтри
Входять до складу не тільки “літньою” косметики, але і захисного крему для обличчя, крему “для будь-якої погоди”. У косметиці для малюків до шести місяців використовують мінеральні фільтри, які подібно до дзеркала відбивають і розсіюють сонячні промені. У засоби для діток постарше можуть входити хімічні фільтри або субстанції, які поглинають ультрафіолетові промені.

Ефірні олії
Наприклад, лавандове або мигдальне олія, масло жожоба. Завдяки ефірним маслам дитяча косметика так “смачно” пахне! Неприпустимі шкідливі для малюків штучні ароматичні композиції, які можуть спровокувати алергічну реакцію.

Поживні речовини
Як правило, у дитячій косметиці використовують мінеральні жири (наприклад, парафінове або вазелінове масло), які роблять шкіру м’якою та еластичною. Якщо у вашого малюка нормальна шкіра, достатньо змащувати її легким молочком або бальзамом: у цих засобів ніжна текстура, вони швидко вбираються, в них менше всього жирів. При пересушеною шкірі допоможе жирний крем.

Особливі субстанції
Входять до складу косметики “спеціального призначення”: наприклад, крему проти пітнички. Ці речовини (тальк, цинк) створюють на шкірі захисний шар, який оберігає її від надлишку вологи. А ще знімають подразнення, мають протибактеріальну дію, що зменшує ризик пелюшкового дерматиту. Компоненти, що затримують вологу, не допустять обезводнення і пересихання шкіри дитини.

“Гарні” консерванти

Креми, бальзами, молочко – це, по суті, зваж води та жирів, тому в них треба обов’язково додавати речовини, які гальмують розвиток бактерій. І в даному випадку консерванти – це менше зло. Безумовно, в дитячу косметику додають лише ті з них, які дійсно безпечні. До того ж в мінімальних дозах.

Пам’ятка для мами
Перед покупкою дитячої косметики уважно вивчіть інформацію, яка повинна бути присутнім на упаковці:

◦ для якого віку призначено засіб;

◦ склад засобу, починаючи з тих інгредієнтів, яких найбільше;

◦ термін придатності і як довго можна використовувати засіб після його відкриття;

◦ хто виробник.

Важливо!

1. Якщо косметичний засіб після його відкриття можна використовувати понад 18 місяців, це вказує на велику кількість консервантів в його складі.

2. Засоби для догляду за шкірою одного виробника і однієї лінії доповнюють один одного. А у випадку, припустимо, алергічної реакції ви будете точно знати, що саме її викликало.

3. Дитяча шкіра не любить багато косметики – її надлишок може спричинити роздратуванням. Не використовуйте декілька засобів одночасно: наприклад, спровокувати захисну реакцію організму (алергію). Після застосування нового крему або піни для ванн на шкірі малюка не повинно бути ні почервоніння, ні висипу. Ну, а якщо це все-таки відбулося, більше не користуйтеся цими засобами. А щоб не викидати гроші на вітер, спочатку використовуйте пробники

І найголовніше: висока ціна – це не завжди гарантія відмінної якості!

А також дивіться:

thumb-fizstan images BabyTeeth-02-04-2008(1)