Дитина не може розв’язати задачу?

Допомагати чи ні? Питання це принципове і досить серйозне, адже не в задачі справа. І відповідати на нього доведеться не раз, не два, може, все життя – в залежності від відповіді – змінюючи тактику і стратегію своїх відносин.
У багатьох дітей сугестивність є абсолютною. Тому не поспішайте давати їм конкретні підказки – нехай самі розмірковують, вільно фантазують. Адже інколи, боячись помилитися, вони зовсім перестають думати.
Можна бути категорично проти підказок, але в допомозі відмовляти не можна. Іноді буває досить прочитати уважно, виразно умову задачі – і все відразу стає зрозумілим. Діти, буває, не розв’язувати, а читати правильно не вміють.
Ваші особисті відносини ні в якому разі не повинні страждати через якусь задачу з математики. Сльози, взаємні образи, різкі інтонгації не допомагають, а заважають знайти рішення. Наукам точним показані лише позитивні емоції.
Самостійно розв’язувати задачі діти навчаться не відразу; ще багато часу мине, поки вони стануть по-справжньому самостійними людьми. А можливо, ніколи, якщо будуть з дитинства боятися, що ніхто не прийде до них на допомогу, не пояснить, не покаже, як треба вирішувати задачі.

А також дивіться:

detskiy-sad-shkola-rannego-razvitiya_32129251_1_F thumb-povedinka thumb-shelistova thumb-mamaidetka2