9 березня в Пироговому відзначатимуть 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

Національний музей народної архітектури та побуту України запрошує киян і гостей столиці 9 березня разом вшанувати пам’ять і відзначити 200 років від дня народження Тараса Шевченка.

Розпочнеться захід об 11:00 із літургії в церкві святого Архистратига Михаїла.

О 12:00 відбудеться Хресна хода від церкви до садиби з села Шевченкове Звенигородського району Черкаської області. За переказами хату ставив рідний дядько Тараса – Петро Іванович Шевченко – в ХІХ столітті в с. Кирилівці Звенигородського району Київської губернії (нині – село Шевченкове). У цій хаті прожив свій вік онук старшого Тарасового брата Микити – Тиміш Петрович Шевченко та його родина.

Після урочистої літії пам’яті поета в садибі з рідного села Шевченка заплановане відкриття художньо-мистецької частини заходу. Так, для присутніх прозвучать твори Кобзаря, які виконають народний аматорський хор профспілок України ветеранів праці ПАТ «АЗОТ» м. Черкаси, учні школи № 286 м. Києва, бандуристи Києва та області.

На завершення відбудеться відкриття виставки дитячих робіт учнів Державної художньої середньої школи імені Т. Г. Шевченка, присвячених життю і творчості поета, та експонатів фондової збірки Національного музею народної архітектури та побуту України.

А також дивіться:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA DSC_0563